Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 02 Mayıs 2018 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

Gazilerimiz 44 Yıl Sonra Savaştıkları Bölgedeler

Geyve Kaymakamlığınca Kıbrıs gazilerine Kıbrıs gezisi düzenlendi.

1974’de düzenlenen Kıbrıs Barış Harekatına katılan Geyve’li Muharip Gazilere, savaştıkları yerleri gezip görmeleri amacıyla Geyve Kaymakamlığınca Kıbrıs gezisi düzenlendi.

Gezide; 44 yıl aradan sonra görev yaptıkları yerleri, Şehitlikleri, Barbarlık Müzesini, Kapalı Maraş Bölgesini, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı olan Rauf Raif Denktaş’ın kabrini ziyaret eden Gazilerimiz duygulu anlar yaşadı. Gazilerimiz gittikleri yerlerde Kıbrıslı vatandaşlar ile sohbet ederek savaş günlerinden günümüze kadar yaşanan gelişmeler hakkında bilgi aldı.

Girne’de bulunan Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım’ı da ziyaret eden Gazilerimiz, Kıbrıs’ta bulunan diğer tarihi eserleri de gezme fırsatı buldular.

Gezi programına Muharip Gaziler Derneği Geyve Şube Başkanı Ekrem Uysal ve ilçemizdeki Kıbrıs gazileri katıldı. Gazilerimize Kaymakamlık Veri Hazırlama Memuru Yunus Solak eşlik etti.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

2449 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle