Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Eylül 2011 | Geyve, Manşet

Gaziler Günü Kutlandı…

 

Geyve İlçesinde ‘Gaziler Günü’ törenle kutlandı.

 

Cumhuriyet Meydanında yapılan kutlama programını, Osman Gazi İÖO Müd. Yard. Bahattin Aydemir sundu.

 

TBMM 1921 yılında çıkardığı bir yasa ile Ulu Önder M.K. Atatürk’e Gazilik ünvanını verdiği gün olan 19 Eylül ‘Gaziler Günü’ olarak kutlanmaktadır.

 

Kutlama programı çerçevesinde; Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, Muharip Gaziler, Milis Kuvvetleri çelenkleri ve İlköğretim Haftası Kutlama Programı nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi Atatürk anıtına sunuldu.

Türkiye Cumhuriyeti’ nin kurucusu M.K.Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarının ve bu cennet vatanın bağımsızlığı için canlarını feda eden şehitlerimizin manevi huzurunda saygı duruşu yapıldı ve birlikte İstiklal Marşı söylendi.

 

Günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmayı J. Kd.Bş.Çvş. Ramazan Birkol yaptı. Birkol konuşmasında özetle şunları söyledi; ‘Bu gün kutsal vatan toprağının bölünmez bütünlüğünü korumak için üstün cesaret örneği göstererek hayatlarını ortaya koyan ve gazilik onuruna erişen vatan evlatlarını şükran ve minnetle anıyoruz.’

Muharip Gaziler Derneği Geyve Şube Başkanı Ekrem Uysal konuşmasına ‘Nurlandırılmış askere şehit, onurlandırılmış askere gazi denir.’ Sözü ile başladı ve gazilerin duygularını ifade ederek yeri geldiğinde göreve hazır olduklarını söyledi.

Osman Gazi İÖO öğrencileri İslam Kubataş ve Yıldız Şavlı günün anlam ve önemi ile ilgili şirler okudu.

Törenin sonunda protokol üyeleri Belediye Parkına geçerek birlikte çay içti.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

1742 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle