Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 01 Kasım 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Videolar, Yaşam

Fuarın Güzelleri Geyve’den

Fuarın Güzelleri Geyve’den…

Hendek Tarım ve Hayvancılık fuarında, Ayvanın başkenti olarak adlandırılan Geyve, tarımsal üretim ile birlikte hayvancılıkta da iddialı olduğunu  gösterdi.

Sakarya Hendek’de bu yıl 1.si düzenlenen, Tarım Hayvancılık Teknolojileri ve Yem Fuarı’da, Türkiye’nin üç lokomotifi tarım, hayvancılık ve yem sektörünün sergilendiği fuar yoğun katılım ve renkli görüntülerle gerçekleşti.

Fuarın son gününde “en güzel koç, Teke ve kuzu yarışması” yapıldı. ilk kez düzenlenen teke, koç ve kuzu güzellik yarışmasında Geyve’li yetiştiriciler adeta gövde gösterisi yaptı. İnatçı tekelerin ve hareketli kuzuların tozu dumana kattığı yarışmada jüri şampiyonları belirlemekte zorlandı.

DKKYB İl Başkanı Yasin Toçoğlu, Zoonteknist Cankut Akdeniz, Sakarya Ticaret Borsası Veteriner Hekim Samet Korkmaz, Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Yıldırım Çakmak, Sakarya Tarım ve Orman Müdürlüğü Veteriner Hekimi Tahsin Hakan Özer’in jüri üyesi olduğu yarışmada, kıran kırana rekabet yaşandı.

Fuarda canlı hayvan katagorisinde “En iyi Koç”, “En iyi Kuzu” ve “En iyi Teke ” dalında,10’ar hayvanın kıyasıya yarıştığı fuarda Geyve Umurbey’den yarışmaya katılan Erdem Bayıl En İyi Teke dalında 1.liği aldı.En güzel Koç dalında Geyve Safıbey Mahallesinden Sedat Şallı 2. Lik ödülünü kazanırken, Ilıca köyünden Metin Balcı 3. lük ödülünü aldı. En İyi Kuzu Yarışmasında ise yine Ilıca Köyünden Metin Balcı 2. lik ödülünü kazandı..

Jürinin değerlendirmesinin ardından dereceye giren çiftçilere hediye çeki, madalya ve kupaları verildi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

1451 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle