Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 05 Aralık 2015 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, üst Haberler

Fıstık Çamı Dikiliyor…

geyve-karacaoren-fistik-cami-dikiliyor- (7)Geyve Orman İşletme Müdürlüğü tarafından “Köylere Gelir Getirici Ağaçlandırma ” uygulamaları kapsamında, Akdoğan İşletme Şefliği sorumluluk sahalarında Fıstık Çamı fidanı dikilmesi çalışmaları aralıksız devam etmekte.

Geyve Orman İşletme Müdürü Mustafa İşçioğlu, yapılan çalışmalar ile ilgili şu bilgileri verdi: ” Köye gelir getirsin diye ekilen fıstık çamının ciddi bir ekonomik değeri var. Bir yaşında dikilen bu fidanların verimlilik yaşı 15 civarındadır. Karacaören Mahallesinin Beşevler (Göynük Suyu) mevkiinde 2 hektar alanda dikim yapılmaktadır. Bakanlığımızın projesine göre; her köye gelir getirici böyle bir uygulama yapılacak, gelir getirici türde ağaçlandırma yapılacak. Uygulama yapılan ağaç türleri; ceviz, fıstık çamı, ıhlamur, badem gibi türler. Önemli olan; köyün iyi şekilde bakması lazım.”

Dikimlerin yapıldığı sahalarda incelemeler yapan İşletme Müdürü Mustafa İşçioğlu’na, Akdoğan İşletme Şefi Medine Tetik de eşlik etti.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

geyve-fistik-cami-ormani-dikimi-

 

 

2580 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Fıstık Çamı Dikiliyor… için 1 yorum

  1. geyveli dedi ki:

    Geyve bölgesinde arıcılığı geliştirmek amacıyla birazda kestane, ıhlamur, akasya gibi ağaçlar da dikilmeli. Umarım yetkililer buna duyarlılık gösterirler.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle