Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 12 Şubat 2016 | Alt Haberler, Ekonomi, Gündem, Sakarya

Fındıktaki Düşüş Devam Ediyor

Fındıktaki Düşüş Devam EdiyorHükümetin fındık alacağını söylemesinin ardından fındık piyasasının gözü atılacak adıma çevrilmişken fiyatlar tekrar düşüşe geçti. Fındık fiyatı 9 liraya kadar azalırken, üretici ton başına 5 bin TL zarar etti.

Devletin fındığa müdahale edeceği haberleri ardından 9,70 TL de sabitlenen fındık fiyatı bugünlerde tekrar düşüşe geçti. Morali bozulan fındık üreticisinin kaybı gün geçtikçe artarken, hasattan sonraki aylarda fiyatı 14-15 TL’ye kadar artan fındık 9 TL’ye düştü. Üreticinin kaybı ise ton başına 5 ila 6 bin lira arasında oldu. Üretici fındığın fiyatından umudu kesti, daha fazla zarar etmemek için satmaya başladı.

TAHMİNLERİ TUTMADI

Bu yıl da geçen yılki gibi fındığın 20 TL edecek tahminleri yapan kurum ve kuruluşlar yanıldı. Serbest piyasada umduğunu bulamayan üretici ve esnaf fındıktan zarar etti. Elinde fındık bulunan üretici fındıkta artış beklerken bir şok daha yaşadı, fındık fiyatı 9 TL ye kadar düştü. Fındığı 20 TL ye çıkacak diyerek satmamaları karşısında uyarılarda bulunan kurum ve kuruluşlara zararın faturasını kesti.

941 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle