Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 03 Ocak 2017 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Sür Manşet, Teknoloji

GEYVE BELEDİYESİ SEDAŞ ELELE

Geyve Fındıksuyu köyünde kırılan ve devrilen elektrik hatları bölgesine ulaşamayan SEDAŞ ekiplerinin imdadına Geyve Belediyesinin kar açma ekipleri yetişti.

Geyve Fındıksuyu köyüne yoğun kar yağışı nedeniyle 3 gündür verilemeyen elektrik, Geyve Belediyesi ve SEDAŞ personelinin yoğun çalışmasıyla yeniden verilmeye başlandı.

Geçtiğimiz hafta sonu yağan yoğun ve etkili kar yağışı sonrası köye elektrik taşıyan elektrik direklerinin devrilmesi, 7-8 direk arası enerji hatlarının kopması ve enerji hatlarını taşıyan direklerin üzerindeki fincanların kopması sonucu 3 gündür Fındıksuyu’na elektrik verilemiyordu.

SEDAŞ ekiplerine haber verilmesiyle köye ulaşan personel kırık direkler ile kopan enerji hatlarının bulunduğu bölgelere yer yer 1 metreyi geçen kar kütlesi nedeniyle ulaşamadı. SEDAŞ ekiplerinin haber vermesiyle devreye Geyve Belediyesi Fen işleri ekipleri girdi.

Geçtiğimiz yıl ve bu seneki kar yağışları sonrası olağan üstü çalışmalarıyla ilçe merkezi ile yüksek kesimlerde ulaşamadıkları yer kalmayan Geyve Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı kar açma ekiplerinin devrilen direkler ile kopan enerji hatlarının olduğu bölgelere giden yolları açması sonrası SEDAŞ ekipleri arızaya müdahale ederek köye yeniden elektrik verdiler.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

2901 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle