Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Ekim 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

Fındıksuyu Konuklarını Ağırladı…

Fındıksuyu Konuklarını Ağırladı…

Geyve Kaymakamlığı tarafından düzenlenen, köy ziyaretlerinin durağı Fındıksuyu Mahallesi oldu.

İlçe Kaymakamı İlyas Memiş, İlçe Belediye Başkanı Murat Kaya ve Kurum Yöneticilerinden oluşan heyet, Fındıksuyu Mahallesini ziyaret etti.

Fındıksuyu Mahallesi Muhtarı Ahmet Erkan ve mahalle sakinleri konuklarını köy konağında karşıladı.

Kaymakam İlyas Memiş ve Belediye Başkanı Murat Kaya ziyaretleri ile ilgili kısa açıklamalarda bulundu.

Fındıksuyu Mahallesi Muhtarı Ahmet Erkan konuklarına hitaben yaptığı konuşmasına ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek başladı ve şu bilgileri verdi; “Köyümüzün su ve yol sorunlarının tamamına yakını çözüldü. Belediye Başkanı Sayın Murat Kaya’nın destekleri ile sorunlarımız çözüldü. Mahallemiz doğumlu bir çok üst düzey bürokratlarımız mevcuttur. Üniversite mezunu 300 e yakın insanımız var. Mahallemiz 75 hanedir, yazın bu sayı ikiye katlanır. Köyde yaşayanların çoğu emeklidir, genç nüfus il merkezlerindedir.Eskiden mahallemizde bol miktarda buğday ve mısır ekilmekte idi.”

Fındıksuyu Mahallesi; Geyve Boğazında bulunan ve sırtını ulu çam ağaçlarına, kestane ve ıhlamur ağaçlarına dayamış yem yeşil bir mahalle.

Bilinen tarihçesine göre; Mahallenin bulunduğu yere ilk gelen ve yerleşen Şalambar Oğlu Hacı Mehmet Efendi (1820-1905). Bu kişi 18 yıl Bursa Ulu Camiinde imamlık yaptıktan sonra buraya yerleşmiş. Rize İli Çayeli İlçesi Harmantepe Mahallesinde yaşayan akrabaları olan Şalambar Sülalesini buraya çağırmış ve bu mahalle oluşmuş.

Namık Cihan/ Geyvemedya.Com

932 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle