Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Haziran 2016 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Köyler, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler

Fındık üreticileri çifte bayram yapacak

findik-desteklemeleri-Geyve ‘de ilk kez ödenecek alan bazlı fındık desteklemesinde çiftçilerimizin beklediği müjdeli haber geldi.

Ödenmeye başlanan Fındık desteği ödemeleriyle Üreticilerimiz adeta çifte bayramı yaşayacak.

Geyveli fındık üreticilerinin merakla beklediği ve bu sene ilk kez Geyvenin de kapsama alındığı Fındık alan bazlı gelir desteği ödemeleri başladı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, 812 milyon lira tutarındaki fındık alan bazlı gelir desteği ödemelerinin, bugün üreticilerin hesabına yatırılmaya başlanılacağını bildirdi.

Daha önce Karasu, Kocaali, Hendek ve Akyazı ilçelerinde uygulanan Alan bazlı Fındık Desteklemesinin son kararname ile Sakarya’nın tüm ilçelerinde ödenmesi kararlaştırılmıştı.

Geyve ilçesinde 5.346 dekar Fındık ekili arazide uygulanan alan bazlı fındık desteklemesinde 525 üreticiye 908 bin 911 TL ödenecek.Geyveli üreticinin cebine girecek fındık destekleme ödemeleri sonrasında Bayram öncesi Geyve’de ekonomik anlamda hareketlilik bekleniyor.

Alan bazlı fındık desteklemeleri üreticilerin T.C. kimlik numaralarının son hanesine göre ödeniyor.Buna göre “T.C. kimlik numarasının son hanesi;

-0-2′ olanlar 17 Haziran saat 18.00’den,

-4-6′ olanlar 24 Haziran saat 18:00’den,

-8′ olanlar da 1 Temmuz saat 18.00’den

itibaren Ziraat Bankası şubelerinden destek ödemelerini alabilirler.

Tarımsal destekleme ödemelerinizi aktarım tarihinden sonra ATM’lerimizden tek seferde 5.000 TL olarak 7/24 çekebilirsiniz.

10.000,-TL ve üzerinde fındık destekleme ödemesi alacak müşterilerin hesaplarına TCKN’lerine bakılmaksızın, 22.06.2016 tarihi saat:18:00’den sonra aktarım yapılacaktır.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

 

2389 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle