Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 07 Kasım 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor

Geyve’de Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor Projesi Kapsamında Fidan Dikimi Etkinliği Yapıldı.

Sakarya’nın Geyve ilçesinde Fidanlar Fidanlarla Büyüyor Projesi kapsamında Çine Mahallesinde fidan dikme töreni yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen proje kapsamında; yeşil dokunun geliştirilmesine katkıda bulunmak, öğrencilere ağaç ve orman sevgisini aşılamak ve çevreye karşı duyarlılığı arttırmak amacıyla 81 ilde aynı anda yapılan fidan dikme etkinliği, Geyve’nin Çine Mahallesinde geçen yıl yaşanan yangında tahrip olan Çinetaşı bölgesinde gerçekleştirildi. Fidan dikim etkinliğine Kaymakam İlyas Memiş, Geyve Orman İşletme Müdürü Celalettin Kaba, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Geyve Orman İşletme Müdürü Celalettin Kaba’nın günün anlam ve önemi hakkındaki konuşmasının ardından, Kaymakam İlyas Memiş yaptığı konuşmasında; ormanların ve ağacın hayatımızın her alanında olduğunu ve önemini belirterek Ülkemiz ve İlçemizin orman yönünden zengin olan bir coğrafyada bulunduğunu belirtti. Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor Projesinin bu alanda toplumda bir farkındalık oluşturduğunu hatırlatarak ormanlarımıza sahip çıkılması tavsiyesinde bulundu.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

599 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle