Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 13 Nisan 2013 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Yaşam

Eşme Köyünde Yangın Korkuttu…

 yangın.4Geyve İlçesi Eşme Köyünde meydana gelen yangında, depoda bulunan eşyalar tamamen yandı.

Eşme Köyünde yaşayan Arif Tepecik’e ait deponun bahçesinde bulunan hurda otonun bilinmeyen bir nedenle yanması ile başlayan yangın, depoyada sıçradı ve tamamen yanmasına neden oldu. Yangında depoda bulunan yağ tenekeleri ve hurda lastiklerin de tutuşması sonucu büyüyen yangın, depoyu tamamen sardı ve içinde ve bahçede bulunan sulama motoru, mücadele motoru, kazanlar, bidonlar, eşyalar, inşaat kalıpları-direkleri ve malzemelerin tamamen yanmasına neden oldu.

Geyve Belediyesi İtfaiye Amirliği Ekipleri ihbar üzerine çok kısa bir sürede olay yerine gelerek yangına hemen müdahale etti ve alevlerin hemen yan tarafta bulunan evlere yayılmasını önledi. Alifuatpaşa Belediyesi İtfaiyesi de müdahaleye destek verdi.

Olay ile ilgili kısa açıklamasında Geyve Belediyesi İtfaiye Amiri Ali Arslan şunları söyledi: “Zor bir yangındı, tutuşanyağ tenekeleri ve hurda lastikler yoğun alev ve dumana neden oldu. Kısa sürede olay yerine ulaşmamız müdahalenin hemen cevap vermesini sağladı. İlk incelememizde yangının, hurda otonun bilinmeyen bir nedenle tutuşması sonucu oluştuğu kanaatine vardık. Alevlerin yan evlere atlamaması şansımızdı. Tahmini zarar 45 bin TL civarında.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Namık Cihan. Geyvemedya.com

3210 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle