Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 11 Mart 2012 | Köyler, Manşet, Yaşam

Eskiyayla da ana artel yollar bugün açılabildi.

Özel İdare greyderi ve iş makinesinin ortaklaşa çalışarak 6 gündür köyün yolunu açması köyde yaşayanlar tarafından sevinçle karşılandı.

Köyde evlerin bazıları kardan görünmezken, makinelerin yol kenarlarına attıkları kar yüksekliği 3 metreyi buluyor.Metrelerce yükseklikteki karları yoldan kaldırmak için önce Özel İdare kepçesi ,arkasındanda greyder ile çalışma yapılarak köy yolu açıldı.

Kar kütleleri köydeki evlerin önlerine yığılmış durumda. Bazı evlere ancak ikinci katlardan girilebiliyor.

Köyde hayvancılık yapan Habil Görmez; Koyunlarının yemlerinin bittiğini komşu evlerin samanlıklarından ot alarak hayvanlarını doyurmaya çalıştığını söylüyor.

 

Habil Görmez: “Kışın köyde az sayıda insan kalıyor. Birçok evin sulara patladı. Suların nereden patladığını bulmak için uğraştım. Çünkü benim evime su gelmiyordu. Ancak su borularını yüksek kar yığınlarının altında kaldığı için açmak mümkün değildi. Köyde 6 gündür greyder ve iş makinesi çalışıyor. Bugün köyün içindeki ana yollar açılıp bitirilebildi. Bazı ara sokaklar daha açılamadı” dedi.

 

Köyde hayvancılık yapan Muzaffer Yavuz ise günlerce hayvanlarının ahırda kapalı kaldığını ancak yazın yem stoku yaptıklarından yem sıkıntısı çekmediklerini, fakat hayvanları sulama konusunda sıkıntı çektiklerini söyledi.

 KAYNAK:Pamukovahaber.com

2026 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle