Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 09 Ekim 2013 | Alt Haberler, Gündem

Eski Eşini Öldüren Zanlıya “AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET”

PAMUKOVADA HAMİLE EŞİNE ÖLDÜREN ZANLIYA MÜEBBETPamukova ilçesinde 1 yıl önce hamile olan eski eşini öldüren O.S. ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Pamukova’da geçen yıl 18 Ekim’de başka biriyle evlenen eski eşi Nesrin Ç.’yi tabancayla vurarak öldürdüğü iddiasıyla Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan O.S’nin karar duruşması yapıldı. ‘Kasten adam öldürmek’, ‘tehdit’, ‘konut dokunulmazlığını ihlal’ ve ‘silah kanununa muhalefet’ suçlamalarından yargılanan  O.S., son savunmasında öldürdüğü eski eşinin hamile olduğunu bilmediğini öne sürdü. pişman olduğunu belirten O.S; “Yastık altında silahı bana çekti. Ben de silahı çekip kendisini vurdum. Çok pişmanım” dedi.

Sanık avukatı ise müvekkilinin tahrik altında cinayeti işlediğini ileri sürerek; “Müvekkilim eski eşinin hamile olduğunu bilmiyordu. Olay sırasında maktulün üzerinde battaniye vardı. Bu şekilde hamile olduğunu anlaması mümkün değil” diye konuştu.

Ağırlaştırılmış müebbet

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, sanık O.S’yi adam öldürmek suçundan müebbet hapis cezasına çarptırdı. Suçun hamile kadına karşı işlenmiş olması sebebiyle sanığın cezası ağırlaştırılmış müebbet hapse çevrildi. Sanığa ayrıca, tehdit suçundan 1 yıl, konut dokunulmazlığından 1 yıl ve silah kanununa muhalefet suçundan da 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Pamukova’da meydana gelen olayda, O.S., başka biriyle dini nikahlı olarak yaşayan 38 haftalık hamile eski eşi Neslihan Ç.’yi tabancayla vurarak öldürmüştü. Neslihan Ç.’bin karnındaki bebek, annenin ölümünden 35 dakika sonra Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde sezaryenle alınmıştı. Bebek, kaldırıldığı Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 3 gün sonra yaşamını yitirmişti.

Sefa YAPRAK-Pamukovamedya.com

Hamile eski eþi ile bebeðini öldüren katil zanlýsý tutuklandý

2190 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle