Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Aralık 2016 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, üst Haberler

CEP TELEFONU ve BİLİNÇLİ İNTERNET KULLANIMI

Geyve Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmenlerinden eğitimci yazar Feridun ESER, okul öğrencilerine cep telefonu ve bilinçli internet kullanımı konusunda seminer verdi.

Eğitimci Yazar Eser; ; Geleceğimizin büyükleri olan gençlerimizi telefon ve internet kullanımı konusunda uyarmak, bilinçlendirmek amacıyla bazı uyarılar yapmamız gerekiyor. Bağımlılık, tedavisi zor ve tekrarlama riski yüksek bir psikolojik rahatsızlıktır. Malesef teknolojiyi amacına uygun bir şekilde kullanamıyoruz. Kendimizi kaptırıyoruz ve işimize, eğitimimize engel oluyor.

İşimizi ve eğitimimizi aksatıyor; verimimiz ve başarımız düşüyor.

Kendimizi internete, telefona kaptırmamamız, irademizi kullanmamız gerekiyor; karar alalım ve teknoloji bize alet olsun; biz, teknolojiye alet olmayalım. Bağımlılığın hem bedenimize hem psikolojik yapımıza birçok olumsuz etkileri var. Vaktimizi çalan, bedensel ve ruhsal yapımızı dejenere eden cep telefonu ve internet bağımlılığından, tutkusundan kendimizi koruyalım. Bu cihazların yaydığı elektromanyetik dalgaların beyne, beyin hücrelerine zarar verdiği, kısırlığa yol açtığı da bilimsel olarak kanıtlanmış durumda…

Kendimize, ailemize, arkadaş ve yakınlarımıza daha çok vakit ayırmalıyız.

İnternet insanı sosyalleştirmez aksine internet gerçekte insanı asosyalleştirir. İnternette değil hayatta gerçek paylaşımlar yapalım: hayatı, ekmeğimizi,aşımızı, suyumuzu, içeceğimizi, sohbetimizi paylaşalım. O zaman daha mutlu daha huzurlu olacağız ve asıl o zaman sosyalleşmiş olacağız. Aklı telefonda, internette olan bir öğrenci dersi dinleyemez, okuduğunuz anlayamaz. Aklı telefonda veya internette olan bir kişi de kendini işine veremez, işini aksatır, verimi düşer. Bu istenen bir durum değildir. Kitap okuyarak, spor yaparak, yakın çevreye geziler yaparak, ailemiz ve arkadaşlarımızla daha etkili daha güzel vakitler geçirebilirsek daha mutlu ve huzurlu oluruz. Bağımlılık boyutunda telefon ve internet kullanımının zararı faydasından daha çoktur. Ülkemizin ruhen ve bedenen sağlıklı, üretken, verimli insanlara ihtiyacı var, dedi.

Eğitimci yazar Feridun ESER tarafından okul öğrencilerine verilen cep telefonu ve bilinçli internet kullanımı konusunda seminer ayrı ayrı sınıflar düzeyinde 9 – 10 -11 ve 12. sınıf öğrencilerine verildi. Seminer sonunda öğrencilerden gelen sorular da cevaplandırıldı.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

2737 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Eser; Teknoloji Bize Alet Olsun; Biz Teknolojiye Alet Olmayalım için 1 yorum

  1. ahsen yurdakul dedi ki:

    güzel bir konu; keşke uyarılara uyabilsek..

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle