Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 07 Kasım 2014 | Gündem, Yaşam

Ermenek’te iki madencinin cesedine ulaşıldı

madencilere-ılasildi-ermenek-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Karaman’ın Ermenek ilçesinde maden ocağında meydana gelen su baskınında mahsur kalan 18 işçiden 2’sinin cesedine ulaşıldığını açıkladı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Karaman’ın Ermenek ilçesinde maden ocağında meydana gelen su baskınında mahsur kalan 18 işçiden 2’sinin cesedine ulaşıldığını açıkladı.
Maden ocağı önünde basın mensuplarına açıklamada bulunan Bakan Yıldız, şunları söyledi; “Arama ve kurtarma ekiplerinin yoğun çabaları sonucunda iki işçimizin cansız bedenlerine ulaştık. Bununla alakalı bir müddet sonra cesetleri çıkartacağız. Kendilerine Allah’tan rahmet diliyoruz. Bundan sonraki süreç AFAD ekibimizin yürüteceği bir çalışma olacak. İşçilerin cesetleri buradan ambulanslarla Ernmenek Devlet Hastanesi’ne kaldırıdıktan sonra savcılığın uygun görmesi halinde ailelerle birlikte DNA testine tutulacaklar. Bundan sonraki prosedürleri de yine aynı şekilde yürütecekler. 18 işçinin ailesinden tespit edilmiş bulunan 24 yakını üzerinde Başsavcılığın uygun görmesi halinde DNA testi yapılacak.”
Arama kurtarma faaliyetlerinin devam ettiğini belirten Bakan Yıldız; “Bizim arama kurtarma faaliyetlerimiz devam edecek. Burada metan gazı seviyesinde bir miktar yükselme oldu. Emniyet açısından yalnızca nefeslikte bulunan arkadaşlarımızı geçici bir süreliğine dışarı çıkardık. Oksijen maskeli arkadaşlar kurtarma çalışmalarını sürdürüyor. Metan gazının düşmesinin ardından diğer arkadaşlarda ekiplere dahil olacaklar. Şu anda bulunduğumuz noktada yine bazı problemlerimiz var. Bazı yerlerde çökmeler var. Bir kısım yerlerde zeminde bir – birbuçuk metre çökmeler var. Onları temizliyor olmamız lazım. Suyun çıktığı yerde desanderede geldiğimiz 306 metrelik yürüme yolunda da yine bazı sıkıntılarımız oluştu. Onları da aynı şekilde gidermek için bütün arkadaşlarımızla beraber gayret ediyoruz. Ocaktaki çalışmalar devam edecek.”
“İŞÇİLER YEMEK YENİLEN YERDE BULUNDU”
İki işçinin cesedini, yer altında yemek yenildiği söylenen bölgede bulduklarını anlatan Bakan Yıldız, “Tahmin ettiğimiz yerlerde, başyukarı dediğimiz bir bölümde, orada yemek yediklerini söyledikleri bir bölüm vardı. O bölgeye yakın bir yerde bu tespit edildi. Başyukarı kısımda 35 metrelik bir girdi var. Onun sonuna kadar arkadaşlarımız gittiler. Çökmeler olduğu için çok zor şartlarda o noktaya ulaşıldı. İki işçi kardeşimizi oradan aldıktan sonra da ora temizlenecek ve diğer bölgelerdeki çalışmalara devam edilecek. Tekrar Allah’tan rahmet diliyoruz.”
madencilere-ılasildi-ermenek- 
CİHAN
1897 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle