Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 06 Haziran 2018 | Alt Haberler, Gündem, Manşet, Sakarya, Siyaset, Sür Manşet, Videolar

Erdoğan’dan Sakarya’ya Millet Bahçesi Müjdesi

Erdoğan meydanda açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kent Meydanı’nı dolduran binlere seslendi.

Sakarya’ya 16 yılda 21 katrilyon yatırım yaptıklarını söyleyen Erdoğan, eski stadın Millet Bahçesi olacağı müjdesini verdi. Erdoğan, Bin yataklı Şehir Hastanesi için tarih vermezken, Karasu Limanı’nın önümüzdeki yıl tamamen hizmete gireceğini Adapazarı’nı Karasu Limanına bağlayacak olan demiryolu hattının ise 2021 yılında tamamlanacağını söyledi.

ÇIRAK BİLE OLAMADINIZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasına “Biz yola Sakarya ile birlikte çıktık. Sakarya hep yanımızda oldu” sözleriyle başladı. “Milli gelirimizi hep birlikte çıkarttık, ekonomimizi hep birlikte iyileştirdik” diyen Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti; “Ey Bay Kemal, ey Muharrem siz bu insanları anlamazsınız. Çırak bile olamadınız çırak.

BUNLARLA HESAPLAŞACAĞIZ

Türkiye geçtiğimiz son 10 yılda 8 milyon ilave istihdam ile Avrupa ülkelerinin tamamı kadar yeni iş imkanı sağladı. Bunlar Türkiye üzerinde oynanan manipülasyonlardır. 24 Haziran’dan sonra bunlarla hesaplaşacağız. İnşallah bunlara çok ciddi bir manifestoyu 24 Haziran’dan sonra biz çekeceğiz. Türkiye ekonomisi tüm başlıklarda gelişmiş ülkelerden bile çok ileri seviyede. Biz çalışıyoruz, üretiyoruz. Sizin hayal bile edemediklerinizi yapıyoruz.”

OTOMOBİLDEN ANLAMAZLAR

Erdoğan, Sakarya’nın bir tarım ve sanayi şehri olduğunu da altını çizerek, Kılıçdaroğlu ve İnce’ye göndermede bulundu. Erdoğan, “ Sizin otomobile motomobile kafanız basmaz. 2002 yılında 91 bin otomobil satışı vardı. Geçen yıl bu rakam 723 bin oldu. İşte aramızdaki fark” dedi.

24 HAZİRAN’A HAZIRMISINIZ?

Sakaryalılara seslenen Erdoğan, “Şimdi size soruyorum 24 Haziran’da güçlü meclis için, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Ak Partiyi desteklemeye hazır mısınız? Vakit Sakarya vakti, vakit Türkiye vakti diyor muyuz? İrade, erdem ve cesaretle sizlerin desteği ile Türkiye şahlanacak” şeklinde konuştu.

16 KATRİLYONLUK YATIRIM

“Kapı kapı dolaşmaya var mısınız?” diye kadın ve gençlere seslenen Erdoğan, “Sakarya’ya 16 yılda 21 katrilyonluk yatırım yaptık. Bunu bay Kemal’de duysun, İnce’de. İkinci bir üniversiteyi de kazandırıyoruz.

NİYE ÇIKAMADINIZ?

Sakarya yeni ve çok modern bir stat yaptık. Ama çıkamadınız. Niye çıkamadınız gelip ben oynayamam ki.

45 ADET SAĞLIK TESİSİ

45 adet sağlık tesisi Sakarya’ya kazandırdık. 8 sağlık tesisimizin inşaatı sürüyor. Biz yapıyoruz. Eğitimde, sağlıkta, ulaştırmada, yapıyoruz da yapıyoruz.

1000 yataklı şehir hastanemizin projeleri tamamlanıyor. İnşallah onu da en kısa zamanda yapacağız. TOKİ aracılığı ile 7 bin 672 konut yaptık.

MİLLET BAHÇESİ OLACAK

Eski Stad arazisi yerini millet bahçesi yapıyoruz. TOKİ ora ile ilgili bir satış yapmış. Ama bugün TOKİ ile de görüştük, Stat arazisini alanlara Büyükşehir Belediye Başkanımızın da desteği ile farklı bir yerden yer verecekler. Alacaksınız çolununuzu, çocuğunuzu yanınıza orada çimenlerde uzanacaksınız. Bu bahçe beton ağırlıklı olmayacak. Başkan buradan uyarıyorum, bol çınarlı, bol ağaçlı bir bahçe olacak” dedi.

KARASU’DA DEV YATIRIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan Karasuda dev bir yatırım yapıldığının da altını çizerek, “BMC Karasu’ya geliyor. Tesisleri buraya taşıyor. Siz vurdukça biz güçleniyoruz. Karasu Limanını tüm Türkiye ile entegre ediyoruz. Bu projenin de tamamını 2020 yılında hizmete sokacağız. Ankara İstanbul yüksek hızlı tren hattı Sakarya ile buluşturduk. Sakarya’ya hızlı tren fabrikası kurmakta bize nasip oldu. Adapazarı’nı Karasu Limanı’na bağlayacak olan demiryolu projesi 2021 yılında tamamı tamamlanacak.

BALLIKAYA ÖNÜMÜZDEKİ YIL TAMAM

16 yılda 126 bin Sakarya’yı İŞKUR aracılığı ile işe yerleştirdik. Sulama tesisleri ile 29 bin dekar araziyi sulamaya açtık. Hasretle beklediğiniz Ballıkaya barajının inşaatın yüzde 70’e gelindi. Önümüzdeki yıl hizmete alıyoruz” şeklinde konuştu.

YENİ SİSTEM

Erdoğan, “Bu seçimde Türkiye sadece bir Cumhurbaşkanı, 600 milletvekili seçmeyecek yeni bir yönetim sistemine bismillah diyecek” dedi ve devam etti; “Getirdiğimiz yeni sistem seçimlerin ardından hayata geçiyor. Yeni sistemde tüm sorumluluğu Cumhurbaşkanı üstleniyor” ifadelerine yer verdi.

APOLET POLEMİĞİ

Erdoğan, cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye apolet polemiği üzerinden yüklendi, “Biz 15 Temmuz’da 150 generalin apoletini sökmüşüz. Milletin kanını döken o alçaklar birer FETÖ teröristiydi. Onlarla bunu birbirine karıştırma. Metin Temel paşamız ise Afrin’de teröristlerle göğüs göğüse çarpışmış bir komutandır. Sorun neymiş, beni alkışlamış. Ben Başkomutanım. Ey Muharrem sen kendini ne zannediyorsun, çırak bile değilsin. Sen bu ülkenin hala hukuk devleti olduğunu öğrenemedin mi? Sen o apoletleri Selahattin Demirtaş’a mı takacaksın bay Muharrem İnce?” dedi.

SİZE PROMPTER DERSİ VERİRİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır’daki konuşmasında “Prompter bozulunca, konuşamadı” diye algı yapan CHP’lilere tepki göstererek; “Prompteri unutmuşum, ben promteri falan unutmadım. Ben prompterin dersini veririm sana. Yanımdaki hoca efendi akşam namazını kılmak için çıktı. Korumalar onu tekrar sandalyeye oturtmadılar. O beni rahatsız etti, korumalara söyle yerine döndürsünler. Benim bu ilim ehline saygımdır Bay Kemal. Bunların her işi yalap şalap. Şimdiden böyle zıvanadan çıkanlar ülkenin başına geçse Allah korusun neler yapacakları belli değil.” dedi.

VAKİT TÜRKİYE VAKTİ

Erdoğan kapanışı ise her zaman olduğu gibi; “Tek Millet,Tek bayrak, tek devlet. Bunu gerçekleştirmek için bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Bu yolda ölmek var, dönmek yok. Vakit Sakarya Vakti, Vakit Türkiye vakti diyeceğiz. O nedenle durmayacağız, bütün yakınlarımıza ulaşacağız, sandıklara sahip çıkacağız” dedi ve “Beraber yürüdük biz bu yollarda” şarkısıyla sahneden ayrıldı.(haberlisin.com)

2704 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle