Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 05 Aralık 2011 | Ekonomi, Gündem, Manşet

Enflasyonda, son iki ayda üst üste yaşanan yüksek artış, memur ve emekliye ek zam yolunu açtı. Bugün açıklanan oranla birlikte enflasyon artışı, hükümetin memur ve emekliye verdiği yıllık artışı geçmiş oldu. Böylece Aralık ayı enflasyonu sıfır bile çıksa, memur ve emekliye yaklaşık yüzde 2.61 oranında enflasyon zammı verilecek.

 2011 yılı için yüzde 4+4 oranında maaş artışı öngörülen memur ve emeklilerinin, fark alabilmeleri için TÜFE’nin ikinci altı ayda yüzde 4’ün  üzerine çıkması gerekiyordu. Kasım enflasyonunda ortaya çıkan yüzde 1.73’lük artışla birlikte Temmuz-Kasım dönemi enflasyonu yüzde 6.61’e ulaştı.

ENLASYON RAKAMLARI AÇIKLANDI

Böylece Aralık ayı enflasyonu yüzde sıfır bile çıksa, memur ve emekliler kendilerine verilen zammın üzerinde gerçekleşen enflasyon dolayısıyla yaklaşık yüzde 2.61’lik ek zam alacak. Ancak enflasyondaki yükselişin Aralık ayında da devam etmesi bekleniyor.

1731 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Memura Ek Zam Geliyor için 1 yorum

  1. ADNAN DİNÇER dedi ki:

    Memura ek zam müjdesine sevinen han gi memuru görebilirsiniz.Piyasalardaki fiyatlara bakıpta ele geçen ücretlerin ne kadarının kaldığını bir düşünelim.Emeklinin hali içler acısıdır.Çlışanın bu günkü durumu da ibretliktir.Her kesimden insanların ortak görüşü ne enflasyon olsun nede zam olsun.Alım gücü yeteri kadar artarsa ve refah düzeyi yükselirse tüm birimler huzur içinde olur.Gıdadan tasarruf edemessin.Giyimden ve seyahatten ve tatilden kısacaksınız.Bu da sosyal yaşamı olumsuz etkilemektedir.Herkesin mükemmel bir yaşam için maaşların gerçek enflasyondan hesaplanmasıdır.En derin saygılarımla.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle