Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 16 Ağustos 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Emniyet Motosikletlere Göz Açtırmıyor.

MOTOSİKLET OPERASYONU

Sakarya’nın Geyve ilçesinde geçtiğimiz haftalarda meydana gelen ve bir kişinin hayatını kaybettiği motosiklet kazası sonrası İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından motosiklet operasyonları devam ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda ilçede ard arda meydana gelen kazalar sonrası İlçe emniyet müdürlüğü ekipleri tarafından akşam saatlerinde yapılan operasyonlarda kanuna aykırılık taşıyan tüm motosikletler toplanmaya başladı.

Vatandaş’tan Şikayet

Geyve’de plakasız ve ruhsatsız motosikletler trafik ekiplerince yapılan kontrol ve vatandaşların ihbar şikayetleriyle geçtiğimiz aylarda toplanmaya başlamıştı.Ehliyetsiz sürücülerin kullandıkları çalıntı, plakasız ve ruhsatsız motosikletler, halkın güvenliğini tehdit ediyor. Patlak eksoz ve aşırı hızla Geyve sokaklarında tur atan motosikletliler vatandaşları çileden çıkarıyordu.

Denetimler Sürecek

İlçe Trafik Amirliği yetkilileri uyarılara rağmen kasksız, ehliyetsiz ve plakasız motosiklet kullanan sürücülerin arttığını, bu sebeple denetimlerin aralıksız süreceğini kaydettiler.Geyve’de vatandaşları çileden çıkaran ve şikayetler üzerine halkın güvenliği amacıyla başlayan motosiklet operasyonuna  vatandaşlardan destek geldi. Trafik kurallarına uymayan motosikletler trafikten men edilirken, ehliyetsiz sürücülere de işlem yapılıyor.Vatandaşlar yapılan uygulamadan son derece memnun olup emniyet personeline teşekkür ederken, aynı uygulamanın ortamı rahatsız eden otomobiller için de yapılmasını istediler.

El konulan motosikletler, çekici yardımıyla yediemin otoparkına çekildi.

Geyvemedya/Haber Merkezi

807 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle