Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 26 Kasım 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Emekli öğretmenler unutulmadı

Emekli öğretmenler unutulmadı

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yurdun dört yanında etkinlikler düzenlenip kutsal mesleği icra edenlerin özel günü kutlanmıştı. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya mesleğin duayenleri olarak tanımladığı emekli öğretmenleri kahvaltıda misafir etti.

Eskimeyen eğitimciler Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi’nde bir araya geldi. Belediye Başkanı Murat Kaya’nın ev sahibi olduğu organizasyona Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan , şube müdürleri,  HEM Müdürü Mustafa Doğan ve emekli öğretmenler katıldı. Binlerce öğrenciye dokunup, doktor, avukat, belediye başkanı ve daha birçok mesleği tercih etmelerine ön ayak oldular. Emekli olan ancak eskimeyen eğitimciler olarak tanımlanan öğretmenler kahvaltılı programı duygusal anlara sahne oldu.

BİZLERİ ONURLANDIRDINIZ

Organizasyonun ev sahibi olarak programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya “Her biriniz binlerce öğrenciye dokunup, hayatlarına yön veren insanlarsınız. Benim hayatımda önemli bir yere sahip kıymetli öğretmenim de aramızda. Öncelikle davetimize icabet ettiğiniz için teşekkür ederim. Kıymetli ellerinizden öpüyorum” diyerek başladığı konuşmasının devamında “Eğitimcinin emeklisi olmaz. Biliyorum ki hala insanlara dokunup yararlı işlere sevk etmek için caba harcıyorsunuz. Sizlere ne kadar teşekkür etsek az. Davetimize katılarak bizleri onurlandırdınız” dedi

HİZMET İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya yıllar önce öğretmenlerinin kendisine başarılı olmak, topluma yararlı olmak için çok çalışmaları gerektiğini tembihlediğini aktararak “İlçemizin çehresini değiştirmek, insanımıza daha kaliteli hizmet sunmak için çalışıyoruz. Türkiye’de tamamen yerli ve milli markasını çıkardık. Şimdi markamızın büyümesi ve istihdam ettiğimiz insan sayısını artırmak için plan program yapıyoruz.  Sizlerin duasıyla Geyva markamızı Dünya markası haline getireceğiz. Bir sonraki buluşmamızı Sakarya Nehri Rekreasyon alanında gerçekleştireceğiz inşallah. Hep birlikte nehirde gondol sefası yaparak eski günlerimizi konuşacağız” dedi

Kahvaltı programı öğretmenlik anılarının anlatılmasıyla duygusal anlara sahne oldu. Başkan Kaya kendi öğretmeninin de aralarında olduğu eskimeyen eğitimcilere davetine icabet ettikleri için teşekkür etti. Günün anısına bol bol hatıra fotoğrafının çekilmesiyle program sona erdi.

Namık CİHAN-Geyvemedya.com

649 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle