Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 06 Ekim 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler, Videolar, Yaşam

Emekli İmamlar Camiler Haftasında Biraraya Geldi

CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Geyve Müftülüğünce Camiler ve Din Görevlileri haftası münasebetiyle bir dizi etkinlik düzenlendi.

Camiler ve Din Görevlileri haftası Kutlamaları çerçevesinde, Geyve Merkez Sinanbey Camiinde Cuma namazı öncesinde tüm şehitlerimiz için Hatim ve dualar edildi.Namazın akabinde Muhammet Fatih Safitürk Sosyal tesislerinde Emekli Din Görevlileri ile birlikte yemek programında buluşma düzenlendi.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası vesilesiyle Tarihçi Yazar Mustafa Turan’ın konuşmacı olarak katıldığı konferans ve öğle namazından önce Sinanbey Merkez Camiinde mevlid-şerif ve kuran-ı kerim ziyaferi yapıldı.

Konferansa; Kaymakam İlyas Memiş, İlçe Müftüsü Rahmi Yiğit, Daire Amirleri, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, İlçemizde görev yapan din görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

Kur’anı Kerim tilaveti ile başlayan konferans; İlçe Müftüsü Rahmi Yiğit’in açılış konuşmasını yapmasının ardından Tarihçi Yazar Mustafa Turan’ın tarih boyunca İslamiyet sancağını taşıyan ecdadımızı, İslamiyetin mabedi olan camileri ve kendilerini dine adamış bu alimleri anlattı.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

1344 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle