Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 08 Şubat 2016 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Manşet, Sür Manşet, Teknoloji, üst Haberler

Elektrik faturasında emsal karar

Geyve Kaymakamlığına bağlı Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığı, elektrik faturasındaki kayıp kaçak bedeli konusunda vatandaşı haklı buldu.

12512577_1223855567642423_3665396542503900965_n
Geyve Bağlarbaşı Mahallesinde yaşayan H.Bal’ın, Elektrik faturasındaki kayıp kaçak bedeline yaptığı itiraz Geyve Kaymakamlığı Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığı tarafından haklı bulundu.

Geyve’de yaşayan H.Bal, Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığı’na başvurarak Sakarya Elektrik Pazarlama A.Ş’nin (SEPAŞ) tüketmediği elektrik için kendisinden 2011 ile 2014 yılları arasında alınan kayıp kaçak bedelinin kendisine geri ödenmesini istedi.

Bu talep üzerine Geyve Kaymakamlığı bünyesinde kurulu bulunan Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığı, SEPAŞ’dan savunma istedi.

SEPAŞ savunmasında kayıp kaçak bedelinin şirketin kendi insiyatifi ile düzenlenmiş bir bedel olmadığını, Elektrik Piyasası Kanunu, Elektrik Piyasası Tarifeler Yönetmeliği ile Elektrik Piyasası Perakende Satış fiyatlarının düzenlenmesi hakkındaki tebliğ gereğince tahakkuk ettirildiğini, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu tarafından belirlenen ve uygulanan bir karar olduğunu belirtti.

Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığı alınan savunmaları inceleyip 25 Ocak tarihinde aldığı karar ile müracaat eden şahsın 2011 ile 2014 yılları arasında elektrik faturası ile ödediği kayıp kaçak bedeli alınmasıyla ilgili olarak, “Tüketicinin tüketmediği bir elektrik nedeniyle borçlandırılması hukuka aykırıdır” diyerek paranın geri ödenmesine karar verdi.

Sakarya Elektrik Pazarlama A.Ş. kararı yargıya taşıyacağını açıkladı.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

geyveli-Geyve'li vatandaşın hak mücadelesi sonuç verdi.

2354 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle