Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Ocak 2017 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya

Avcıların av tuzakları yakıldı

Sakarya Şube Müdürlüğü Av Koruma kontrol ekipleri, Geyve, pamukova ve Hendek ilçelerinde kaçak avcılara yönelik kontrollerde bulundular..

Yapılan açıklamaya göre; Sakarya Şube Müdürlüğü Av Koruma kontrol ekipleri, 2016-2017 Av sezonunun açılmasıyla birlikte İl genelinde Devlet ve Genel Avlaklarda usulsüz ve yasak avcılığı engellemek, doğal hayatı korumak amacıyla koruma kontrol faaliyetlerine gece gündüz devam etmektedir.

09-16 Ocak 2017 de yapılan koruma kontrol çalışmalarında, Pamukova Geyve Hendek Karasu ilçelerinde 45 belgeli avcı denetlenmiş ve 3(üç) güme imha edilmiştir.Ayrıca kaçak av yaptığı tespit edilen 7(yedi) şahsa avcılık belgesi olmadan avlanmaktan toplam 3.822 TL İdari Para Cezası uygulanmıştır.

Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Mehmet YURTGAN tarafından yapılan açıklamada; 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu’ nun 6. maddesi 3. fıkrasında; “Özellikle Merkez Av komisyonunca belirlenenlerin dışında gümeler kurulamaz ve bu gümelerde avlanılamaz” hükmü mevcuttur. 2016-2017 Av Dönemi Merkez Av Komisyonu kararının 9. maddesi ğ fıkrasında da; “Sulak alanlarda saz, kamış, diken, ot, çuval ve benzeri şeylerle yapılmış veya toprakta çukur açılarak hazırlanmış üstü açık basit gümeler hariç özel mülkiyetteki araziler de dahil her türlü üstü kapalı korunaklı gümeler yapılamaz veya kurulamaz ve buralarda avlanılamaz” hükmü bulunmaktadır.

Ayrıca tüm avlaklarda kaçak avcılığa yönelik ihbarlar değerlendirilmekte olup duyarlı avcılarımız Müdürlüğümüzü arayarak ihbarda bulunmaları yaban hayatının geleceği için önem arz etmektedir. Yasadışı avcılara karşı denetim ve takiplerimiz aralıksız devam etmektedir.

Ercan DEMİR-geyvemedya.com

2937 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle