Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 22 Ekim 2014 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet

Eğitimcilere Uyuşturucu İle Mücadele Semineri


harun yıldırım-Geyve’de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü idarecilerine uyuşturucu ile mücadele semineri verildi.

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü narkotik şube müdürlüğünce İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile düzenlenen seminerlerden biri de bugün Geyve Öğretmen evinde yapıldı.

Geyve, Taraklı, Pamukova ilçelerinde görev yapan İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri ve Okul Müdürlerine verilen seminer  Sakarya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü T.U.B.İ.MİL. Temsilcisi Narkotik Uzmanı Harun YILDIRIM tarafından verildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Uzmanı Harun Yıldırım tarafından verilen seminer sırasında son günlerde gündemi en çok meşgul eden Madde bağımlılığı, uyuşturucu maddeler, bu maddelerin insan üzerindeki fizyolojik ve psikolojik etkileri, sonuçları itibarı ile bir insanı nereye sürükleyebileceği hususlarında okul müdürlerini bilgilendirdi.

Harun Yıldırım sizlerin sorumluluğunda olan okullar ve okullara devam etmekte olan öğrencilerin uyuşturucu bataklığına saplanmaması için dikkat edilmesi gereken hususlar, rehberlik çalışmaları, ailelere yönelik eğitim faaliyetlerinin neler olacağı konularında açıklamalarda bulunacağını söyledi.

Yıldırım Sakarya’nın bulunduğu konum itibarı ile uyuşturucu trafiğinin yoğun olarak yaşandığı bir merkez olduğunu belirterek bununla top yekûn mücadele edilmesi gerektiğini vurguladı. Bunda okulların yapacağı eğitim faaliyetlerine büyük önem verdiklerini söyledi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

2906 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle