Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Şubat 2019 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Eğitimcilere İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

Sakarya’nın Geyve ilçesinde Tüm Öğretmen ve Eğitim Çalışanlarına İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Yapıldı

Geyve Öğretmenevi konferans salonunda Geyve, Taraklı ve Pamukova´da görev yapan tüm öğretmen ve eğitim çalışanlarına “Çalışanların Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” yapıldı.

Geyve Sinanbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdür yardımcısı Hakan Özkul tarafından verilen eğitimde genel hatlarıyla; iş güvenliği nedir, iş güveliğinin temel riskler çıkmadan önlenmesi, acil durumlarda ne yapılmalı, personel sağlığının yapılan işe uygunluğu, iş yerine özgü tehlikeler, çalışanların iş güvenliği hakkında bilinçlendirilmesi, meslek hastalıkları ve 6331 sayılı iş kanunu konuları ele alındı.

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası gereği iki yılda bir yapılması gereken eğitim, eğitim-öğretim sürecini aksatmayacak şekilde tüm öğretmenlere verilmek üzere beş grup şeklinde planlandı.

Öğretmenlere verilen bu eğitimle birlikte toplumda bilinçlenmenin en kısa sürede artması ve iş sağlığı ve güvenliği konusunda farkındalığın oluşturulması hedeflenmektedir.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

962 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle