Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Şubat 2016 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet

EĞİTİMCİ – YAZAR FERİDUN ESER’İN BEKLENEN KİTABI ÇIKTI!

FERİDUN-ESER-KİTABİ-AHMET-YESEVİ-CİKTİ-Geyve İmam Hatip Lisesi Felsefe öğretmeni Feridun Eser’in beklenen kitabı AHMED YESEVİ çıktı.

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı UNESCO, 2016 yılını Ahmed Yesevi yılı ilan etmişti. Bu çerçevede, gerek ülkemizde gerekse Orta Asya Türk devletlerinde Ahmed Yesevi’yi anma etkinlikleri düzenlemeye başladı.  Paneller, sempozyumlar, seminer ve konferanslarla, film ve çizgi film hazırlıkları ile kitaplarla ve dergilerin ana konusu olarak Ahmed Yesevi’nin hayatı, fikirleri, etkileri yıl boyunca gündemde olacaktır.

Türk dünyasının birleştirici ortak değeri olan Ahmed Yesevi, Türkler arasında İslam’ın yayılmasında önemli gayretlerde bulunmuş bir bilgedir. İlk Türk mutasavvıfı olarak kabul edilmektedir.

Feridun Eser, “Toplumumuzun ve İslam aleminin geneli ciddi bir kültür, medeniyet ve kimlik krizi yaşamaktadır. Ahmed Yesevi, İslamlaşmamıza önemli katkılarda bulunmuş biridir! Anadolu, onun yönlendirme ve etkileri ile Müslümanlaştı, Türkleşti. Bizim bugün yeniden iman tazelememiz gerekiyor. Yeniden medeniyet ve kültür hamlesi yapmamız gerekiyor.  Bu çerçevede Ahmed Yesevi’yi iyi anlamak ve özümsemek şart. Onun fikirleri, etkileri bize ışık olmalı! Ahmed Yesevi,  örnek alınacak bir bilgedir; özellikle genç kuşaklar onu iyi tanımalı, anlamalı! Bu çerçevede yeni çıkardığımız bu kitabın hayırlı, faydalı olmasını diliyorum. Gerek şahsi gerekse okul kütüphanelerinde mutlaka bulunması gereken bir kitap!”

Değerler eğitimi, öğrenci motivasyonu, verimli çalışma, Ermeni meselesi, Mevlana felsefesi, Ahilik kültürü gibi konularda seminer ve konferanslar veren Feridun Eser, Ahmed Yesevi üzerine de seminer ve konferanslar verebileceğini de beyan etti.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

2790 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Eğitimci-Yazar Feridun Eser’in Beklenen Kitabı Çıktı için 2 Yorum

  1. mehmet türkmen dedi ki:

    Hocamızı tebrik ederim; güzel işler çıkarıyor. Kendisinden faydalanılması gerekir.

  2. İbrahim AÇILAN dedi ki:

    GÖNÜLDEN KUTLUYORUM HOCAM. KALEMİNİZİN GÜCÜ HİÇ EKSİLMESİN. DAHA NİCELERİNE İNŞAALLAH.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle