Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Mart 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, üst Haberler

Eğitim-Bir-Sen Geyve’de Buluştu

Mengen, Performans Garabeti Eğitimcilerin Önünden Çekilmelidir

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri ilçe ziyaretlerine devam ederek eğitimcilerle bir araya geliyor. Geyve İlçesinde üyeleri ile çiğ köfte etkinliğinde buluşan şube yönetimi eğitim ve gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen, üyelerimize büyük bir müjde vererek konuşmama başlamak istiyorum. Sakarya’nın en büyük ve en nitelikli sivil toplum kuruluşu olarak bizlere yakışacak, teşkilatımızın 25 yılık hayali olan bahçesi, konferans ve toplantı salonu olan 3 katlı bir hizmet binasını sendikamıza kazandırdık. Şu an tadilatı bitmek üzere olan binamıza inşallah Nisan ayı içerisinde taşınacağız.

Diğer taraftan önümüzde şube müdürlüğü sınavı var. Yaklaşık 400 üyemize şube müdürlüğüne hazırlık kitabı temin ettik. Yüz civarında üyemiz düzenli olarak hazırlık kurslarımıza katılıyorlar ve deneme sınavları ile desteklerimizi devam ettiriyoruz. Üyelerimize daha nitelikli hizmet vermek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Yerelde yaşadığımız sahadan aldığımız bilgileri genel merkezimizle istişare ederek çözüme kavuşması için gerekli girişimlerde bulunuyoruz şeklinde konuştu.

Mengen, üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmekte yetersiz kalan, sorunlara yol açan uygulamalarıyla eğitimcileri tedirgin eden, öğretmenler odasıyla yegâne bağlantısı Alo 147 olan, düşük performansıyla sınıfı geçemeyen Millî Eğitim Bakanlığı’nın, ülkenin, milletin yarınları için çabalayan eğitimcilerin hâlihazırdaki sorunlarının çözümüne yoğunlaşmak yerine performansını ölçme arayışına ve ısrarına bir anlam veremediklerini ifade ederek, “Eğitimdeki yanlış politikaların sonucunda ortaya çıkan başarısızlığın müsebbibi eğitimciler değildir. Kimse hatalarının, yanlış politikalarının faturasını eğitimcilere çıkarmaya çalışmasın, Performans Garabeti Eğitimcilerin Önünden Çekilmelidir” dedi.

Mengen, öğretmen açığı, mülakatla sözleşmeli öğretmenlik, ek ders esaslarındaki eşitsizlik, ders ücretlerindeki adaletsizlik, okulların bütçe sorunu, yabancı dil pilot uygulaması, rehberlik hizmetlerinin hizmetin özüne uygun kurgulanamaması, teftiş sistemindeki dönüşümün tamamlanamaması ve rehberlik ayağının ihmal edilmesi, ortaöğretime geçişte yeni sürecin soru işaretleri içermesi, alan değişikliği taleplerinin karşılanmaması, yer değişikliği sürecinde yaşanan sorunlar, öğretmene karşı giderek artan şiddet gibi, bir an önce yapılması gereken çok iş, çözüme kavuşturulmayı bekleyen onlarca sorun bulunduğuna dikkat çekerek, mevcut sorunlara yenilerini ekleyecek, eğitim çalışanlarını tedirgin edecek, yan yana duranları, yüz yüze bakanları karşı karşıya getirecek ve çalışma barışını bozacak arayışlara, girişimlere ve uygulamalara karşı olduklarını vurguladı. 

Ercan DEMİR-geyvemedya.com

1226 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle