Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Ekim 2013 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Videolar, Yaşam

Şampiyon Ekip” Geri Döndü…

 

Geyve Halk Oyunları ekibi çalışması4Geyve Yerel Kültür Derneğinin projelerinden bir tanesi olan; “Yöre Oyunlarının Tanıtılması ve Yaygınlaştırılması” projesi gereği bir araya gelen Halk Oyunları Ekibi çalışmalarına başladı.

Alınan kararlar gereği çalışmalar belirlenen takvim ile aralıksız devam edileceği ve gerekirse yapılan davetlerle köy gezilerine çıkılacağı açıklandı.

Geyve Kapalı Spor Salonunda çalışmalarına başlayan ekip, İlçe Gençlik Spor  Müd. Yusuf Yıldız’ın odasında çalışma öncesi  müzisyenlerin çaldıkları kıvrak oyun havaları ile ısındı.

Salondaki çalışmalarında Halk Oyunları Ekibi sırası ile; Konak Getirme, Karşılama, Karagözlüm, Geyve Zeybeği, İnce Hava oyunları üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Çalışmalara her yaş gurubundan ve meslek gurubundan katılım olması, konuya verilen önemin bir göstergesi olarak açıklandı. Yöre Kültürünün duayeni kabul edilen Ahmet İşsever ve Geyve YKD Başk. Namık Cihan, gençlerden oluşan ekipte olmaktan duydukları keyfi  açıkladı.

Ekibin çalışmalarını izlemek amacıyla salona ilgi duyanların gelmeleri ve sık sık alkışlarla katılmalarının, ekip üyelerine doping etkisi yaptığı görüldü.

KAYNAK:http://geyveyerelkultur.com/

GEYVE HALK OYUNLARI MÜZİSYENLERİNİN ÇALIŞMA ÖNCESİ GÖRÜNTÜLERİ

Geyve Halk Oyunları Müzisyen Ekibinin çalışması by geyvemedya

 

 

 

 

 

 

3160 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Şampiyon, Efsane Halk Oyunları Ekibimiz Geri Dönüyor.. için 1 yorum

  1. İbrahim AÇILAN dedi ki:

    HEY MAŞALLAH. NİCE GENÇLER YETİŞTİRİR, NE HİZMETLER YAPAR BU EKİP. ALLAH GAYRETLERİNİZİ YERDE BIRAKMASIN, YOLUNUZU AÇIK ETSİN.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle