Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 25 Ocak 2013 | Gündem

a.gaffar okan anıldıALİ GAFFAR OKKAN MEZARI BAŞINDA ANILDI24 Ocak 2013 PerşembeŞEHİT EMNİYET MÜDÜRÜ ALİ GAFFAR OKKAN MEZARI BAŞINDA ANILDI.

DÖNEMİN DİYARBAKIR VALİSİ CEMİL SERHADLI: “DİYARBAKIR HALKI GAFFAR’I UNUTMAZ”
Diyarbakır’da uğradığı silahlı saldırıda şehit olan Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan, şehadetinin 12. yıl dönümünde Sakarya’nın Hendek ilçesindeki mezarı başında anıldı.

Anma programına geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yoğun bir katılım oldu. Anma törenine Ali Gaffar Okkan’ın şehit edildiği dönem Diyarbakır Valisi olan Cemil Serhadlı, protokol üyeleri, şehit emniyet müdürünün eşi Zerrin Okkan, kızı Sezin Okkan, oğlu Fikri Can Okkan, ablası Sabah Aslan, kız kardeşi Gülsüm Özgen de katıldı. Hendek Belediye Başkanı Ali İnci ve Hendek Kaymakamı Mustafa Ayhan’ın yaptığı konuşmaların ardından Hendek İlçe Müftüsü Ekrem Saylam tarafından Ali Gaffar Okkan mezarı başında okunan dua ile anıldı. Duanın ardından törene katılanlar ve Okkan’ın ailesi şehidin mezarına karanfiller bıraktı.

Dönemin Diyarbakır Valisi olan Cemil Serhadlı, Diyarbakır halkının hiçbir zaman Okkan’ı unutmasının mümkün olmadığını belirterek, “Şehit Emniyet Müdürümüzü hiçbir zaman unutmamız mümkün değil. Hem çalıştığı her yerde hem de Diyarbakır’da insanlarla bütünleşmiştir. Örnek bir insandı. Hem insanlık olarak hem de emniyet teşkilatı mensubu olarak kendinden sonra gelenlere örnek teşkil edecek bir insandı. Hepimizin başı sağolsun. Ben Gaffar Okkan şehit olduğu zaman Diyarbakır Valisiydim. Diyarbakır halkı Gaffar’la bütünleşmişti, Gaffar da Diyarbakır halkıyla. Diyarbakır Gaffar’ı hiçbir zaman unutmaz, unutmayacaktır da. Bundan eminim. Gaffar Okkan’ı saygıyla ve hürmetle anıyoruz” dedi.

3660 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle