Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Ekim 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, Spor, üst Haberler

Efsane Başkan Tahsin Kaya’ya Sakarya’dan dost ziyareti…

Efsane Başkan Tahsin Kaya’ya Sakarya’dan dost ziyareti…

Gençlik yıllarında spor camiasında yaptığı röportajlar ile adından sıkça söz ettiren ve emekli olduktan sonra spor camiasına dönen Vefakâr Fahri Araştırmacı Spor Yazarı Yalçın Kadıoğlu; Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Geyve’li efsane Başkanı Tahsin Kaya’yı ofisinde ziyaret etti.

Birlikte eski günler yad edildi

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün 1988-1989 yılları arasında Başkanlığı’nı yapan ve döneminde gelen 103 golle gelen şampiyonluk başarısına imza atanEfsane Başkan Tahsin Kaya unutulmuyor. 1986 yılında Fenerbahçe’nin altyapısında oynayan ve kendisi ile o dönemlerde tanışan; Sakarya’da gençlik yıllarında spor camiasında yaptığı röportajlar ile adından sıkça söz ettiren ve emekli olduktan sonra spor camiasına dönen Vefakâr Fahri Araştırmacı Spor Yazarı Yalçın Kadıoğlu;Efsane Başkan Tahsin Kaya’yı İstanbul Kozyatağı’nda bulunan Kayalar Grup’taki ofisinde ziyaret etti.Tahsin Kaya’ya gerçekleştirdiği ziyaretinde 1986 yıllarını beraber nostalji yaparak muhabbetlerine başladığını ifade edenVefakâr Fahri Araştırmacı Spor Yazarı Yalçın Kadıoğlu; 1986 yıllarında Fenerbahçe Futbol kulübünün alt yapı seçmelerini kazandığını belirterek; bu anılarını başkanla paylaşırken gelen çayları da beraber yudumlayarak, sohbete daldı.

Rekor goller onun zamanında geldi

Zaman zaman duygulu anların yaşandığı ve eski günlerin yad edildiği ziyarette altyapı futbolcusu Yalçın Kadıoğlu’na memnuniyetini dile getiren İşadamı Tahsin Kaya; çok mutlu olduğunu ve ziyaretten dolayı çok teşekkür etti. Kadıoğlu ise kendisini kabul ettiği ve ağırladığından dolayı çok sevdiği efsane başkan Tahsin Kaya’ya teşekkür etti. Efsane Başkan Tahsin Kaya hakkında bilgi veren Yalçın Kadıoğlu; “Tahsin Kaya denince asırlık kulübümüz Fenerbahçe’nin akla ilk gelen unutulmaz 1988-1989 sezonu ve ismidir. 1986-1989 yılları arasında Fenerbahçe Spor Kulübü’nün efsane Başkanı Tahsin Kaya; 1988-1989 sezonunda gerçekleşen 103 golle gelen şampiyonluk Tahsin Kaya döneminde yaşanmıştır.Bu 103 gollük rekoru şu ana kadar hiç bir kulüp gerçekleştirememiştir. Babacan mütevazı tevazulu kişiliği ile taraflı tarafsız herkes tarafından sevilip sayılan örnek bir başkandır. Şirket yönetimini ve kulüp başkanlığını başarı ile o dönemlerde yürütmüş ve halen şirketinin başında asırlık bir çınar gibi dimdik durmaktadır” dedi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

1705 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle