Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 21 Mart 2012 | Geyve, Gündem, Manşet

Geyve Kaymakamlığı, İlçe Orman İşletme Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün hazırladığı ortak bir program ile ‘Dünya Ormancılık Günü’ fidan dikilerek kutlandı.

Kutlama programı çerçevesinde; daha önce yangın geçirmiş ve Orman İşletme Müdürlüğü tarafından rehabilite çalışmaları tamamlanmış Akseki Köyü Bölgesindeki 2 dekar alana, öğrenciler tarafından 200 adet sedir ve 100 adet fıstık çamı fidanı dikildi.

Fidan dikim uygulamalı törene; İlçe Kaymakamı İdris Akbıyık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Beşir Nalbant ve Şb. Md. Mehmet Doğan, İlçe Vergi Dairesi Müdürü Ali Kalkan, Geyve Orman İşletme Müdürü Selçuk Kurtbal ve İşletme Şefleri ile çalışanlar, Osman Gazi İlköğretim Okulu Öğrenci ve öğretmenleri ile okul yönetimi katıldı.

İlçe Kaymakamı Akbıyık kısa konuşmasında, ormanın ve ağacın önemi konusuna değindi.

Osman Gazi İÖO Öğretmeni Ümran Kavak konuşmasında özetle: ‘…OGM verilerine göre bir ülkenin yüzölçümünün %30 nun ormanlık olması gerekmektedir. Türkiye’nin ise %18 lik bir bölümü ormanlık alandır… Bizde bu gün burada, bu oranın  %30 olması amacıyla yapılan çalışmalara katılmaktan onur duymaktayız… Geleceğimize daha yaşanabilir bir Dünya bırakmak temennisiyle saygılar sunarım…’ Dedi.

Geyve Orman İşletme Müdürü Selçuk Kurtbal konuşmasında; fidan dikim tekniği konusunda kısa hatırlatmalarda bulundu, katılımcılara teşekkür etti.

Öğrenciler ve konuklar, sahada düzenleme çalışmalarını sürdüren işçilerin de yardımları ile fidan diktiler. İlçe Kaymakamı Akbıyık fidan dikerek, gelen konuklara  ‘Fidan dikin de bir dikili ağacınız olsun.’ Diye takıldı ve fidan diken öğrencileri dolaşarak onları izledi.

Fidanların dikim işlemi tamamlandıktan sonra, Geyve Orman İşletme Müdürlüğü tarafından gelen konuklara ve öğrencilere; köfte-ekmek ve ayran ikramında bulunuldu.

İkramın sonunda; gelen konuklar ve öğrenciler fidan dikim sahasından, araçların bulunduğu yere kadar yürüyüş yaptı.

Geyve Orman İşletme Müdürü Selçuk Kurtbal ve İşletme Şefleri konuklarını tek tek yolcu etti ve katıldıkları için teşekkür etti.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

789 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle