Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 22 Kasım 2018 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Gündem, Manşet

Dünya Felsefe Günü Kutlandı

GEYVE ANADOLU LİSESİ DÜNYA FELSEFE GÜNÜNÜ KUTLADI!

Geyve Anadolu Lisesi Felsefe ve Düşünce Kulübü öğrencileri, kulüp rehber öğretmeni Feridun Eser danışmanlığında Dünya Felsefe gününü bir programla kutladı.

Türkiye Felsefe Kurumunun önerisi ve Birleşmiş Milletler Bilim, Kültür ve Sanat Organizasyonu UNESCO’nun onayı ile 2002 yılından itibaren çeşitli okullar ve üniversiteler tarafından programlarla kutlanan Dünya Felsefe günü ilçemizde ilk kez kutlanmış oldu.

Yaklaşık 40 dakika süren programda öğrenciler, sırasıyla Felsefenin ne olduğunu, felsefenin önemini ve gereğini kısaca özetleyerek birkaç felsefi hikaye ve filozoflardan kısa bazı anekdotlar paylaştılar. Program içerisinde ayrıca Platon’un mağara alegorisi ile ilgili video ve insanın ne olduğunu dair bir felsefi sorgulama içeren Ben Kimim adlı iki kısa video izlendi. Farklı filozofların felsefeyi nasıl tanımladıklarına dair kısa bilgiler verildi.

Felsefenin bir anlama ve bilme çabası, sorgulama ve düşünme etkinliği olduğu; insanın, düşündüğü sürece insan olacağı ve insanlık düşündükçe felsefenin var olacağı teması işlendi. Bilim, kültür ve sanatın gelişmesine felsefenin ve felsefecilerin yaptıkları katkılar özetlendi.

Programın sonunda kulüp rehber öğretmeni Feridun Eser, programı hazırlayan öğrencilere teşekkür etti.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

220 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle