Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 14 Ekim 2018 | Alt Haberler, Ekonomi, Fotoğraflar, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Videolar, Yaşam

Dr. Ender Saraç, Geyve’yi Gezdi

‘Çok etkilendim’

Geleneksel Geyve Ayva Festivali’nin son gününde konferans vermek üzere Geyve’ye gelen Dr. Ender Saraç, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya ile birlikte Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi’ni ziyaret etti. Gördüklerinden çok etkilendiğini belirten Saraç, “Dünya’ya Geyve’den ayva yedireceğiz” dedi.

ALIŞ-VERİŞ YAPTI

Geleneksel Geyve Ayva Festivali’nin son gününde gerçekleştirilecek olan konferansa katılmak üzere Geyve’ye gelen Doktor Ender Saraç, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya ile birlikte önce Geyve Tarım Fuarı ve Festival alanını gezerek yörede yetişen ve vatandaşlar tarafından satılan organik ürünleri inceledi. Ardından fuarda açılan stantları gezen Dr. Saraç, alış-veriş yaptı.

BİLGİ ALDI

Dr. Saraç, fuar alanını gezdikten sonra Geyve Belediyesi tarafından yaptırılan ve Geleneksel Ayva Festivali çerçevesinde dün görkemli bir şekilde açılışı gerçekleşen Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi’ni ziyaret etti. Başkan Kaya’dan merkez hakkında bilgi alan Dr.Saraç, gördükleri karşısında oldukça etkilendiğini söyledi.

‘ÇOK HOŞUMA GİTTİ’

Merkez içerisinde hazırlanan ürünleri inceleyen Dr. Ender Saraç, “Artık ülkemizde hem hijyenik, hem de ekolojik değerlerin göz önüne alındığı ve özellikle de kadınların üretime katkıda bulunduğu ürünler bana gurur veriyor. Burada Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’nın katkılarıyla ‘Geyva’ markası oluşturulmuş ve yerel ürünler doğallığı bozulmadan geleneksel yöntemlerle hazırlanarak satışa sunulması çok hoşuma gitti. Ben bugün iddialıyım; Geyve’nin ayvasını birkaç sene sonra tüm dünyada tanıtacağız. Dünyaya ayvayı sadece yedirmeyeceğiz, içireceğiz, sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

‘BÜYÜK GURUR YAŞIYORUZ’

Hedeflerinin ‘Geyva’ markasını dünyaya duyurmak olduğunu belirten Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya ise, “Festivalimizle birlikte açtığımız bu tesisimizde çok büyük bir gurur yaşıyoruz. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiğimiz Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezimizde Geyve’de yetişen tüm ürünlerimizin kamuoyuna ve tüm dünyaya tanıtmamızın önemli bir adımıdır. İnşallah Geyvemizi ve bu ürünlerimizi değerli hocalarımızla tanıtarak tüm dünyaya satabildiğimiz zaman kendimizi başarılı sayacağız” ifadelerine yer verdi.

ERcan DEMİR-Geyvemedya.com

 

3858 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle