Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Şubat 2012 | Ekonomi, Gündem, Manşet, Sakarya

Dörtyol Mekece arasındaki 56 kilometrede 38 adet 10 numaralı yağ satan yer var.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Başkan Yardımcısı ve Petrol Ürünleri Toptan ve Perakende Ticareti Meslek Grubu Yönetim Kurulu üyesi Yıldıray Çakar, 56 kilometrelik Sakarya Mekece yolu güzergâhında 38 adet 10 numaralı yağ satan yer bulunduğunu söyledi.

Son olarak Giresun’un Görele ilçesinde alev alan otobüste 9 kişinin ölümü, 33 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan kazayla ilgili soruşturma kapsamında yapılan incelemede, araçta yakıt olarak motorin yerine 10 numara yağ ve solvent karışımı kullanıldığı belirlenmişti. Ancak 10 numaralı yağ satışı tüm hızıyla sürüyor.

Yıldıray Çakar, 10 numaralı yağ konusunda tehlikenin boyutlarını veren açıklamada bulundu. Çakar, Sakarya Dörtyol- Mekece yolu arasındaki 56 kilometrelik alanda sağlı ve sollu olmak üzere toplam 42 akaryakıt ve 38 de 10 numaralı yağ satan istasyon olmak üzere toplam 80 istasyon olduğunu vurguladı. 10 numaralı yağ satan istasyon sayısının akaryakıt istasyonu sayısına ulaştığını vurgulayan Çakar, “Bu istasyonlarda günlük yaklaşık 100 bin litre yağ satılıyor.” dedi.

1336 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Dörtyol-Mekece Arası 10 Numara Yağ Zengini için 1 yorum

  1. ahmet tıraş dedi ki:

    o kadar gereksiz konuşuyorsunuzki çakar bey kendi çıkarlarınız ve sizinle beraber para kazanmıyoruz diyen halen 4 5 tane tesisi olan para esiri olmuş sizler ötv olan kdv olan vergisi olan ürünlerin yasal olmadığını ileri sörmeniz pek doğru değil vergi ödeniyor yangınların madeni yağdan olduğunu ida a ediyorsunuz onu bir kaba koyun bakalım ne kadar sörede yakabilrsiniz ezbere konuşmayın yol boyunda karışık satanlara işlem yapılsın o konuda yorum yok hepsini koymayın devlet değilsin siz

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle