Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 14 Mayıs 2013 | Alt Haberler, Geyve, Sakarya, Yaşam

Domuz Kapanına Yakalanan Yavru Ayı Kurtarıldı

domuz_kapanina_yakalanan_yavru_ayi_kurtarildi_h2242Sakarya’nın Geyve ilçesinde domuz kapanına yakalanan yavru ayı, uyuşturucu iğneyle uyutulduktan sonra kurtarıldı.

İlimbey Köyü’nde yavru ayı, ormanlık alana yakın bir yerde meyve bahçesi girişine köylüler tarafından kurulan domuz kapanına yakalandı. Acı içinde bağırarak kapandan kurtulmaya çalışan yavru ayıyı gören bir köylü durumu jandarmaya bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen jandarma, Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ve Geyve Orman İşletme Müdürlüğü’ne haber verdi.

Gerekli önlemler alındıktan sonra Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü tarafından getirilen veteriner hekim, uyuşturucu iğne atarak yavru ayıyı sakinleştirdi. İğnenin etkisiyle bir süre sonra uyuyan yavru ayının kapana takılan ayağı görevliler tarafından kurtarıldı.

Yapılan kontrolde ciddi bir yarası bulunmadığı belirlenen yavru ayı, jandarma ve orman görevlilerinin gözetiminde doğal ortamına bırakıldı. 

4191 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle