Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 26 Mart 2015 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sağlık

SEVK EDİLEN HASTALAR GEYVE’DE

Devlet-Hastanesi-Geyve-cropPamukova İlçe Hastanesinde aynı aileden  domuz gribi şüphesi ile müşahede altına alınan hastalardan 7 si çoçuk, 4 ü yetişkin toplam  11 hasta Geyve Devlet Hastanesine sevk edildi.

Pamukova Teşvikiye mahallesinden dün gece yarısı aşırı ateş ve ishal nedeni ile Pamukova İlçe hastanesine müracaat eden 7’si çocuk 13 kişi “ Domuz Gribi “ şüphesi ile müşahede altına alınmıştı. Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Basın şubesinden alınan bilgiler doğrultusunda Pamukova Devlet Hastanesine başvuran hastalardan 8 tanesinin 18 yaş altı , 5 inin ise yetişkin hasta olduğu bilgisine ulaşıldı.

Pamukova Devlet Hastanesi acil servisinin karantinaya alınmasının ardından  bu hastalardan 11 tanesi Geyve Devlet Hastanesine sevk edilirken, hamile olan bir bayanın Sakarya Kadın Doğum ve Çoçuk evine, 1 hastanın ise Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildiği öğrenildi.

Geyve Devlet Hastanesine sevk edilen 7 si çocuk, 4 ü yetişkin 11 hasta özel koşullar altında takip tedavi altına alındı.Grip ve zatürre tedavisi gören hastalardan Halk Sağlığı Labaratuvarı personeli tarafından alınan kan ve tetkik örnekleri ilgili labaratuvarlara gönderildiği ve sonuçlarının beklendiği belirtildi.

Namık CİHAN-Geyvemedya.com

son-dakika-pamukova-da-domuz-gribi-suphesi-kisi-musahede-altinda_1

3902 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle