Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 21 Aralık 2017 | Alt Haberler, Geyve, Gündem

Dokap Başkanı Yüce; Girişimcilik risk almakla başlar

‘Girişimcilik risk almakla başlar’

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Ziraat Fakültesi tarafından ‘Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) Bölgesi Tarım Sektöründe Girişimcilik Kapasitesinin Araştırılması ve Geliştirilmesi Projesi’nin açılışına katılan Geyveli siyasetçi ve bürokrat DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Ekrem Yüce, girişimci olmak için risk almak ve fırsatları kollamak gerektiğini söyledi.

‘Girişimcilik risk almakla başlar’

“DOKAP Bölgesi Tarım Sektöründe Girişimcilik Kapasitesinin Araştırılması ve Geliştirilmesi Projesi”nin açılışı OMÜ Ziraat Fakültesi Fahrettin Tosun Salonunda yapıldı. Proje kapsamında OMÜ Ziraat Fakültesinde DOKAP Ön Kuluçka Merkezi açıldı. Bu merkezden kuluçka konusunda araştırma yapan öğrenciler desteklenecek. Öğrenciler burada hem eğitim alacak hem de proje yapabilecek.

Yüce: “Bir girişimci çok hızlı düşünmelidir”

Türklerde girişimciliğin çok eskilere dayandığını belirten DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Ekrem Yüce, “Milletimizin girişimci olmasaydı Orta Asya’dan buraya kadar gelemezlerdi. Girişimcilik, girişimciliğin risklerini almakla başlar. Girişimci olmak için risk almak ve fırsatları kovalamak gerekiyor. ‘Fırsat yağmur gibidir’ derler. Eğer yağmur yağdığı o anda tasını uzatmazsan o yağmur yağar gider. Fırsatları kollamak gerekiyor. Girişimciliğin işsizlik için bir çözüm olarak görülmesi ana faktördür. Bir girişimci çok hızlı düşünmelidir. Belirsizlik altında karar alma ve bu aldığı kararlar doğrultusunda azimli olmaya çalışır. En zor şartlar altında karar alarak hayata geçirmek mecburiyetindedir. Dolayısıyla girişimci eskinin yerine yeniyi, bazı durumlarda bilinmeyen yepyeniyi getirdiği için geleneksele bağlı olanların direncini kırmak zorundadır. Girişimci değişimi normal ve sağlıklı görür” şeklinde konuştu.

KAYNAK:habergazetesi.com

1117 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle