Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Eylül 2019 | Alt Haberler, Gündem, Manşet, Sağlık, Sakarya, üst Haberler

Doğumevi Yoğun Bakım Olacak!

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanında yapımı süren ve yeni yılda hizmete girecek olan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin yeni yerine taşınması sonrasında eski hastane binası dönüştürülerek yoğum bakım ünitesi olarak hizmet verecek.

Sevk sayısı arttı

Sakarya’da sağlıktaki en büyük sorunlardan biri yoğun bakım yatağı yetersizliği devam ediyor. Sakarya’daki hastanelerin yoğun bakım ünitelerinde yer yokluğu nedeniyle tedavi göremeyen hastalar, başka illere sevk ediliyorlar. Son zamanlarda giderek artan sevk sayıları vatandaşları isyan ettirirken, siyasiler ve bürokratlar da bu sorunu ortadan kaldırmak adına çözüm yolları arıyor.

25 yataklı yoğun bakım

Nüfusu bir milyonu aşan Sakarya’daki yoğun bakım yatak sayısının yetersizliği sorununa çözüm arayan yetkililerden nihayet müjdeli haber geldi. Edinilen bilgilere göre Kadın Doğum Hastanesi’nin yılsonunda tamamlanması beklenen yeni hastaneye taşınması ile birlikte yoğun bakım sorunu için de somut adımlar atılacak. Hastanenin taşıması sonrasında eski binada 20- 25 yataklık yeni bir yoğun bakım ünitesi kurulacak ve bu soruna bir nebze olsun çözüm olacak.

Polikliniklerde taşınacak

Hastanenin şartlarına göre yatak sayısının arttırılmasının da söz konusu olduğu öğrenilirken yine fiziki şartların elverdiği ölçüde bazı polikliniklerin de bu binaya taşınabileceği öğrenildi. Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki yoğunluğun azaltılması için planlamalar yapılırken bazı birimlerin de entegre olarak 250 yataklı Kadın Doğum Hastanesi’ne aktarılacağı da öğrenildi.

Geyvemedya/Haber Merkezi

1752 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle