Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 05 Ağustos 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Köyler, Manşet, üst Haberler, Yaşam

Doğaseverler Hacı Mehmet Yaylasının Keyfini Çıkardı

Doğaseverler Hacı Mehmet Yaylasının Keyfini Çıkardı

Sakarya’lı doğaseverler, bölgenin meyve ve sebze deposu Geyve’nin doğal güzelliklerinde hafta sonu keyfini sürmeye devam ediyor.

Bir çoğumuzun bilmediği hatta hiç gitmediği Geyve’nin oksijen depoları  yaz kış trakking ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Sakarya’nın doğa ve kültürel güzelliklerinin tanıtımını sinematik tarzda paylaşan ULTİMA üyeleri eşsiz doğa güzelliklerini barındıran Geyve Doğancıl Göleti ile Hacı Mehmet Yaylasına  zorlu ama eğlenceli bir faaliyet gerçekleştirdiler.

18 kişiden oluşan Sakarya’lı traking ekibi Doğancıl köyünden başladıkları yürüyüşlerini ,Hacı Mehmet yaylası , Doğancıl göleti ve sonrasında Karagöl Yaylasına ulaşarak tamamladılar.Rüzgarlı ve zaman zaman sisli havada gerçekleşen yürüyüşte katılımcılar 6,5 saat süren zamanda 14,5 km. yol yürüdüler.

Doğancıl Göleti ile Hacı Mehmet Yaylasında tablo gibi bir manzarayla karşılaşan doğasever grup, eşsiz manzaranın tadını çıkarak bol bol fotoğraf çekildi.

DOĞANCIL YAYLASI

Geyve ilçesinin belkide en güzel yaylarından bir tanesidir Doğancıl Yaylası. Yeşil doğası, masmavi göleti ve kekik kokusuyla insanı götürür bir başka diyara..

Geyve Doğancıl yaylası ilçe merkezine 23 km. il merkezine 58 km uzaklıktadır.Doğancıl yaylasına Kayadibi Mahallesine kadar  18 km. lik asfalt yol sonrası 5 km. stabilize yol ile yaklaşık 45 dakikada ulaşılmaktadır.

1376 metre yükseklikteki Doğancıl yaylasına girişte sizi 258 dekar büyüklüğünde yemyeşil doğa harikası bir alanıyla, Orman yangınları ve hayvan içmesuyunda kullanılan ve yaylaya ayrı bir güzellik veren yeşil ile mavinin karışımı bir gölet karşılıyor.

Çam, Köknar ve Şimşir ağaçlarıyla çevrili Doğancıl yaylası kokusu ve yağıyla şifa kaynağı olan kekik deposudur.Kekik’in doğal örtüsüyle birleştiği Doğancıl yaylasında çok güzel mesire yeri olabilecek alanlar mevcuttur. Doğa tutkunları ve trakingçiler içinde bir uğrak noktası olabilecek yayla kamp alanı kurmak isteyenlere de imkan sunuyor.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

1618 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle