Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 12 Temmuz 2019 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Yaşam

Doğasever Eğitimcilerin Yaz Tatilinde Doğa Yürüyüşü

DOĞASEVER ÖĞRETMENLER YAZ TATİLİNE DOĞA YÜRÜYÜŞÜ İLE GİRDİ

Erenler’de bulunan Mehmet Gölhan İlk ve Ortaokulu’nda görevli öğretmenler ile farklı okullarda görev yapan eşleri, yaz tatilini fırsat bilerek doğa harikası Doğancıl yaylası ile Geyve’nin zirvesi  Kılıçkaya’ya doğa yürüyüşü gerçekleştirdiler.

Yaz tatilinde Doğa Yürüyüşü

Mehmet Gölhan İlk ve Ortaokulu’nda görev yapan Semra Topla, Tuba Bakırcı, Özkan Baltacı, Züleyha Gözde Baltacı, Mustafa Özdemir ve Mustafa Keskin ile her ikisi de anasınıfı öğretmeni olan eşleri 21 Haziran İlkokulu’nda görevli Yasemin Özdemir ve Orhangazi İlkokulu’nda görevli Birgül Aydın Keskin, seminer döneminin ardından yaz tatillerine doğa yürüyüşü ile başladı.

Zirveden Yaylaya Bakış

Sabah saatlerinde buluşarak özel araçlarıyla Geyve Doğancıl Mahallesine bağlı Kılıçkaya Göleti’ne gelen grup, eşsiz doğa manzarasında kahvaltı yapmanın keyfini yaşayarak buradan doğa yürüyüşüne başladı.İlk olarak yaklaşık 2 kilometrelik tırmanışla Bakacak zirvesindeki Karlık Yangın Gözetleme kulesine ulaşan ve tablo gibi bir manzarayla karşılaşan doğasever grup, eşsiz manzaranın tadını çıkarak bol bol fotoğraf çekildi. Burada bir müddet dinlenerek doğa yürüyüşüne devam eden ve doğada yaklaşık 6 kilometrelik yürüyüşün ardından başlangıç noktasına dönen doğasever öğretmenler, göl kenarında yaptıkları pikniğin ardından unutulmaz bir deneyim ve güzel anılarla zirveden ayrıldı.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

DOĞANCIL YAYLASI

Geyve ilçesinin belkide en güzel yaylarından bir tanesidir Doğancıl Yaylası. Yeşil doğası, masmavi göleti ve kekik kokusuyla insanı götürür bir başka diyara..

Geyve Doğancıl yaylası ilçe merkezine 23 km. il merkezine 58 km uzaklıktadır.Doğancıl yaylasına Kayadibi Mahallesine kadar  18 km. lik asfalt yol sonrası 5 km. stabilize yol ile yaklaşık 45 dakikada ulaşılmaktadır.

1376 metre yükseklikteki Doğancıl yaylasına girişte sizi 258 dekar büyüklüğünde yemyeşil doğa harikası bir alanıyla, Orman yangınları ve hayvan içmesuyunda kullanılan ve yaylaya ayrı bir güzellik veren masmavi bir gölet karşılıyor.

Çam, Köknar ve Şimşir ağaçlarıyla çevrili Doğancıl yaylası kokusu ve yağıyla şifa kaynağı olan kekik deposudur.Kekik’in doğal örtüsüyle birleştiği Doğancıl yaylasında çok güzel mesire yeri olabilecek alanlar mevcuttur. Doğa tutkunları ve trakingçiler içinde bir uğrak noktası olabilecek yayla kamp alanı kurmak isteyenlere de imkan sunuyor.

1537 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle