Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 10 Ocak 2017 | Alt Haberler, Eğitim, Ekonomi, Geyve, Manşet, üst Haberler

Doğantepe YİBO Yenileniyor…

Geyve İlçesi Doğantepe Mahallesindeki YİBO (Yatılı İlköğretim Bölge Okulu ) yapılan bakım ve yenileme çalışmaları ile çağdaş bir  görünüme kavuşmakta.

YİBO Müdür Başyardımcısı Adil Çavdar ve Müdür Yardımcısı Huriye Çavdar, yapılan çalışmalar ile şu bilgileri verdi: ” Okulumuzda toplam 16 öğretmenimiz, 172 öğrencimiz bulunmaktadır. Yatılı okuyan öğrenci sayısı 55 tir. Okul binası 1999 yılında yapılmıştır. 2000 yılında da pansiyonu yapılmış. 2006 yılında binanın güçlendirilmesi yapılmış. Farklı zamanlarda ve farklı kurum ve kuruluşlar okulumuza yardımlarda bulundu. Okulumuzda eğitim devam ederken de bir yandan bakım onarım çalışmaları devam etmekte. Ağustos ayında 4 bin m2 ıslak zemin değişikliği yaptık. Sıcak-soğuk su boruları değişti. Tuvalet taşları değişti. Eczacıbaşı ile Bakanlığımızın bir protokolü var, bu konuda Eczacıbaşı 500bin TL değerinde malzeme hediye etti. (lavabo-klozat-pisuvar-duş-kabin-seramik-kalebodur-yapıtırı-dolgu malzemesi vs…) İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzde işçilik ihalesini yaptı. 230 bin TL. Yeni pansiyon yönetmeliğine göre, halılarımızı kaldırttık, her tarafı laminant yaptık. 1400m2 parke yaptık. FATİH Projesi kapsamında sistemlerimiz yenilendi. Güvenlik sistemi olarak 41 kameramız yenilendi. Gece ışıklandırma sistemimiz bitti. Binaların alarm sistemleri değişti. İlk defa binalara deprem sensörleri koyuldu. Deprem anında gece gündüz fark etmiyor, sesli olarak uyarıyor. Çevreyi taramak amaçlı 3 mobese kamerası kurulmakta. Konferans salonumuz düzenlenmekte. Yemekhane düzenlendi. Yangın tüplerinin tamamı sıfırlandı. Jeneratörümüz mevcut. Yatılı öğrencilerimizin yemeklerini aşçımız var kendimiz yapmaktayız. Taşımalı öğrencilerin yemeklerini özel yemek şirketi getirmekte. Okul kooperatifini öğrenciler işletmekte. Tüm çalışmaların tamamlanmasından sonra bir açılış düşünmekteyiz. Destek olan kuruluş davet edilecek. Eczacıbaşı Bayan Voleybol Takımı da konuğumuz olacak .”

İstenildiğinde, gerekli desteklerin ve destek kurumlarının bulunabileceğinin örneği.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

2578 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle