Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 14 Şubat 2016 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Sür Manşet, Teknoloji, üst Haberler

Doğantepe Eski Köprüsü Yıkıldı….

geyve-dogantepe-eski-koprusu-yikildi- (8)Geyve İlçesinde, Karaçay Deresi üzerinde bulunan ve Doğantepe Köprüsü diye bilinen eski köprü yıkıldı ve yeniden yapılan köprüye görevini devretti.

Eski Doğantepe Köprüsü, Koru Boğazı diye bilinen yöre ve diğer yerleşkelere de ulaşımı sağlayan 1966 da yapılmış bir köprü idi. Yanına yapılan yeni köprünün ayakları, oluşan sel suları tahribatı ile çökmüş ve açılışı yapılamadan yıkımı gerçekleştirilmişti.

İnşası bitirilip asfalt işi kalan ve Geyve İle başta Doğantepe, Burhaniye olmak üzere Kulfalar, Kamışlı ve Koru Boğazındaki köylere ulaşımı sağlayan köprünün ulaşımda kilit bir rolü var. Yeni yapılan bu köprü ile bölgenin ulaşım güvenliğine güvence getirilmiş olacak.

Köprü inşaatı ve yıkımı ile ilginç bir anekdot: 1966 yılında eski Doğantepe köprüsünü Hendek’li Mustafa Usta yapmış idi. 2016 yılında yıkılan köprünün yerine yeni köprüyü yapan da; Sakarya Büyükşehir Belediyesinde çalışan Hendek’li Mustafa Usta. Diğer bir deyiş ile; 1966 da köprüyü yapan Mustafa Usta, 2016 yaptığı köprüyü yıktı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından 10 mt. genişliğinde ve 45 mt.uzunluğundaki yapılan yeni köprünün önümüzdeki günlerde resmi açılışının yapılacağı belirtildi.

Namık CİHAN-Geyvemedya.com

geyve-dogantepe-eski-koprusu-yikildi- (8)

 

3262 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle