Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 14 Mayıs 2019 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Gündem, Köyler, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler, Videolar, Yaşam

Doğancıl’da Geleneksel İftar

DOĞANCIL’DA GELENEKSEL İFTAR

Geyve Doğancıl Mahallesinde köy halkının ortaklaşa düzenlediği iftar yemeği gerçekleştirildi.

500 KİŞİLİK 

Ramazan ayının feyzini bereketini bir arada yaşamak ve bu güzelliği geleneksel hale getirmek için bu yıl ilki gerçekleştirilen iftar yemeğinde çevre il ilçe ve köylerden gelen Doğancıl köyü sakinleri ve akrabalarının katılımıyla yaklaşık 500 kişi köy meydanında bir araya geldi.

PROTOKOL DE KATILDI

Doğancıl köyünde ilki gerçekleştirilen iftar programına Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Doğancıl Muhtarı Abdullah Eşsiz, ilçe Müftüsü Rahmi Yiğit, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan İlçe Tarım ve Orman müdürü Hüseyin Saban, İlçe Jandarma Komutanı Seydi Vakkas Aytekin ile çok sayıda vatandaş katıldı.İftar programı sonrası Doğancıl Mahallesi camiinde hep birlikte eda edilen akşam namazını ilçe müftüsü Rahmi Yiğit kıldırdı.

RAMAZANI KUTLADILAR

Geyve Doğancıl mahallesindeki halk iftarına katılan kaymakam İlyas Memiş ve Belediye Başkanı Murat Kaya, Mahalle Muhtarı Abdullah Eşsiz ve heyetine; Mübarek Ramazan ayında vatandaşlarımızın dayanışma ve kaynaşmasına vesile olan iftar programı tertip ettiği için teşekkür edip, vatandaşların Ramazanlarını tebrik ettiler.

TEŞEKKÜR

Doğancıl Köyü Muhtarı Abdullah Eşssiz, Bu yıl bir ilk olarak güzel iftar birlikteliğimizi gerçekleştirdik. Ramazan ayının feyzi ve bereketini tüm köylülerimizle, tüm akrabalarımızla birlikte yaşadık.Bu güzel günümüzde bizleri yalnız bırakmayan Kaymakamımımız sayın İlyas Memiş’e, Belediye Başkanımız Sayın Murat Kaya’ya, ilçe müftümüz Sayın Rahmi Yiğit’e, daire müdürlerimiz ile tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.İnşallah bundan sonraki yıllarda bu güzellikleri daha çok yaşarız,dedi

Foto&Haber:Hüseyin Onur Çatalbaş

 

3131 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle