Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 22 Haziran 2018 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Köyler, Manşet, Sür Manşet, Yaşam

Doğançay Şelalesini Yerinde İncelediler

Meşhur Şelaleyi Yerinde İncelediler

Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, Belediye Başkanı Murat Kaya ile birlikte Geyve Boğazında Doğançay Deresi üzerinde Maksudiye Mahallesinde bulunan “Tabiat Anıtı” Doğançay Şelalesi ve çevresinde incelemelerde bulundu.

Sakarya il Merkezine 15 km. Geyve’ye ise 17 km. mesafede olan yemyeşil ormanlar içerisindeki şelale, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 2013 yılında “Tabiat Anıtı” ilan edilmiş, il içinden ve il dışından gelen vatandaşlarca ziyaret edilmektedir.

Kaymakam İlyas Memiş ve Belediye Başkanı Murat Kaya, İlçemizin doğal güzelliklerinden olan şelaleye ulaşabilmek için gereken alt yapıyla ilgili ihtiyaçları yerinde inceleyerek Doğançay Mahalle Muhtarı Murat Çınar ve Maksudiye Mahalle Muhtarı Osman Demir’den bilgi aldı.

Kaymakam İlyas Memiş; şelale ve yöresinin, muhteşem doğası ve tertemiz havasıyla herkesin mutlaka gezip görmesi gereken çok güzel bir yer olduğunu, piknik yapma ve orman içerisinde manzara eşliğinde doğa yürüyüşü imkanı sunduğunu belirterek, eksikliklerle ilgili çalışmaların başlatılacağını ifade etti.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

1998 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle