Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Nisan 2019 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Videolar, Yaşam

Doğançay Şelalesi Büyülüyor

DOĞANÇAY ŞELALESİ BÜYÜLÜYOR

Sakarya’nın Geyve ilçesi tarihi ve doğasıyla doğa severlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Sakarya’nın doğa ve kültürel güzelliklerinde her hafta bir bölgede yürüyen Ultima Doğa severler Derneğinin üyeleri hafta sonu Geyve Doğançay şelalesinin büyüleyen güzelliğine yürüdü.

YEŞİLİN HER TONU

Son yıllarda Ayvanın başkenti diye anılan Sakarya’nın şirin ilçesi Geyve’nin doğal güzelliklerinde doğa severlerin traking keyfi devam ediyor.Geçtiğimiz haftalar içerisinde Çine Ceceler patikası ve Nisan karında Kılıçkaya Zirvesine yürüyen Doğa severler bahar ile birlikte güneşin ısıtmaya başladığı bugünlerde yeşil ormanlık alanda kuş sesleri arasında Doğançay şelalesine yürüdüler.

ŞELALE BÜYÜLEDİ

Geyve Boğazının orta bölümünde ormanlık içerisinde eşsiz doğa güzelliklerini barındıran Doğançay şelalesine 45 kişilik ekiple yürüyen Doğa severler zorlu ama eğlenceli bir faaliyet gerçekleştirdiler.Harika bir havada, Hüseyin Kılıçaslan liderliğinde gerçekleşen yürüyüşte Sakarya’nın en güzel şelalelerinden biri olan Geyve Doğançay şelalesine patikalardan yürüyerek inen grup şelaleye indiklerinde görülen doğal manzara karşısında adeta büyülendiler.

ANI ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİLER

Mevsim itibari ile su seviyesinin kısmen yüksek olmasından dolayı güzel bir manzara ile karşılaşan ekip bölge halkı tarafından şelaleye inmeden hemen yolun kenarında açılan çay bahçesinde de orman manzarası eşliğinde çay keyfi yaşadı.Baharın ilk güneşinde bu anı yaşayarak unutulmaz anlar yaşayan ziyaretçiler yaptıkları yürüyüş boyunca denklanşöre basarak bu anları ölümsüzleştirdiler.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

2352 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle