Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Aralık 2011 | Geyve, Manşet, Teknoloji

Geyve-Alifuatpaşa-Pamukova ya gelecek doğalgazın ayrışım merkezindeki çalışmalar son aşamaya geldi.

ARM-S olarak adlandırılan Akgıda altındaki doğalgaz ayrışım merkezi çalışmalarını yerinde inceleyen Botaş yetkilileri 6 ocak ta borulara gaz verileceğini açıkladılar.

Geyve-Alifuatpaşa-Pamukova doğalgaz altyapı çalışmaları hızla devam ediyor. Pamukova-Geyve-Alifatpaşa’ya verilecek doğalgaz için yapımı devam eden ayrışım merkezinde incelemelerde bulunan Botaş yetkilileri Doğalgaz proje müdürü Hikmet Özdoğan dan bilgiler aldılar.

Özdoğan ayrışım merkezinin yapım aşamasında son anlara gelindiğini anlattı. ARM-S de çalışmalar yapanları ve hassas kaynak işini yakından takip eden botaş yetkilileri tesisin içinde de incelemeler yaptılar.

3200 m2 lik ayrışım alanında Botaştan verilecek 70 barlık doğalgaz 20 bara düşürülerek Pamukova Geyve ve Alifuatpaşa’ya verilecek.

Doğalgaz yüklenici firma olan Akmercan Gepa Doğalgaz Dağıtım San. Tic. Ltd. Şti. Enerji Koordinatörü Yunus Kesgin İse geçtiğimiz hafta ziyaret ettiği Pamukova da doğalgaz ın zamanında bölgeye verileceğini açıklamıştı.

Geyve ve Pamukovada  doğalgaz verilmesi sözleşmesi imzalandıktan sonra ilk altı ay içinde başlanılması gerekiyordu. Onsekiz ayda ise gazın kullanıcılara verileceği yaptığımız anlaşmada yer aldı, Diyen Yunus Kesgin

“Akmercangaz Şirketi olarak bizler Eylül ayında çalışmalara başladık. Kısa sürede altyapı çalışmalarımızı bitirme noktasına getirdik. 2011 sonunda gazı vermeyi düşünüyorduk: Ancak hava şartları ve bazı nedenler biraz daha bitim işini geciktirdi. Hedefimiz yeni yılda gazı vermek. Bunun için Önümüzdeki günlerde abone çalışmalarımız başlayacak.” Dedi.

KAYNAK:pamukovahaber.com

1388 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle