Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Aralık 2011 | Gündem, Manşet, Yaşam

Geyve Orman İşletme Müdürlüğü Koruma Sahası sınırları içindeki; Akseki Mevkii 110 nolu bölmede fidan dikildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesinin 45. Doğa Yürüyüşü Uygulama Ekibi, 210 kişilik bir gurup ile yangın sahasında fidan dikti. Sakarya B. Şehir Belediyesi  Gençlik Spor Şube Müdürü Yusuf Ertuğrul Erdem ve Müdür Yard. Yakup Yiğit başkanlığındaki gurup, 2007 yılında yanan sahaya 100 adet Sedir fidanı ve 50 adet  Akasya fidanı dikti.

Geyve Orman İşletme Müdürü Selçuk Kurtbal kısa konuşmasında konuklarına hoş geldiniz dedi ve daha önce yangın geçiren saha hakkında bilgiler verdi, fidan dikimi konusunda  kısa hatırlatmalar yaptı. Gurup içinde bulunan TEMA vakfı Ankara Temsilcisi ile görüşerek gelecekte yapılması düşünülenler konusunda bilgi alışverişinde bulundu.

Fidan dikim uygulamasının yapıldığı sahada,Geyve Orman İşletme Şefleri Zekiye Bilin ve Adem Suna ile Orman Muhafaza Memurları da hazır bulundu ve yardımcı oldu.

Adapazarı Orman Bölge Müdür Yardımcısı Musa Çelebi, Büyükşehir Belediyesi tarafından fidan dikim çalışmalarının yapıldığı sahada incelemelerde bulundu ve Geyve Orman İşletme Müdürü Selçuk Kurtbaldan bilgiler aldı.

 Namık Cihan. Geyvemedya.com

3030 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Doğa Yürüyüşçüleri Fidan Dikti… için 1 yorum

  1. ADNAN DİNÇER dedi ki:

    Orman insanların oksijen kaynagıdır.Ağaç diken tüm insanlara teşekkür ederim.Ağaç sevgisini bütün insanların kalplerine yerleştirelim.Ağaçları fidan ken kesmeyelim ve sahip çıkalım.Orman işletmesine ve müdürü Selçuk KURTBALA teşekkür ederim.EN DERİN SAYGILARIMLA.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle