Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 12 Nisan 2017 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Siyaset, üst Haberler, Videolar

Dişli, Umurbeyli Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

Dişli, Umurbeyli Vatandaşlarla Bir araya geldi

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli referandum ve sonrasına dair açıklamalarda bulundu. Geyve’nin Umurbey Mahallesinde hemşehrileriyle buluşan Dişli güçlü evet ile herşeyin çok daha güzel olacağına vurgu yaptı.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, bu ülkenin bir anayasa kitapçığının fırlatılmasıyla bir gecede 56 milyarını kaybettiğini, 16 Nisan’da verilecek EVET oyları ile bu olayların bir daha yaşanmayacağını ifade etti.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, 16 Nisan’da referandum da oylanacak yeni anayasa değişikliğinin bilgilendirilmesi çalışmaları kapsamında Umurbey Mahallesinde vatandaşlarla buluştu.

Milletvekili Dişli’nin Cumhurbaşkanlığı sistemi hakkında bilgilendirmelerde bulunduğu Umurbey ziyaretine Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Ak parti ilçe başkanı Muhittin Irmak, APEK Başkanı Sabahattin Karasakal, belediye Meclis üyeleri, gençlik kolları ve yönetim kurulu üyeleriyle Umurbey Mahallesi Muhtarı Osman Önal, Akdoğan Mahallesi Muhtarı Erdal Üstün ve vatandaşlar katıldı.

Umurbey Mahallesine gelişinde köy muhtarı Osman Önal ve vatandaşlar tarafından sıcak ilgiyle karşılanan Ak Parti genel başkan yardımcısı Milletvekili Şaban Dişli, kahvehaneleri dolaşarak vatandaşlarla selamlaştı.

YETERLİ SEBEP

Toplantının açılış konuşmasını yapan Ak Parti Geyve İlçe Başkanı Muhittin Irmak, referandum sürecinde yaşananları ve kimlerin Türkiye’de yapılmak istenen sistem değişikliğine karşı olduğunu anlatarak, vatandaşlardan 15 Temmuz’da olduğu gibi yine ülkenin geleceğine sahip çıkmalarını ve tercihlerini evet yönünde kullanmalarını istedi. Başkan Irmak, terör örgütleri ve bazı Avrupa ülkelerinin hayır cephesinde buluşmalarının bile evet demek için yeterli sebep olduğunu
söyledi.

İSTİKRAR ŞART

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Umurbey’de toplanan kalabalığa mevcut sistemde bürokrasinin hantal yapısından kaynaklanan sorunları aktarıp değişikliğe onay vermelerini istedi. Başkan Kaya “Ülkemizin daha güçlü olabilmesi için siyasi istikrarı getirecek sisteme onay vermeliyiz. Türkiye’nin dünyada söz sahibi bir ülke olabilmesi için istikrarın şart olduğunu hepimiz
biliyoruz. Millet iradesinin ülkeyi yönetebilmesi için evet demeliyiz” dedi.

ÇEVRENİZE ANLATIN

Umurbeyli hemşehrileri ile buluşan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli referandumla yapılmak istenen değişikliği ve sonrasında elde edilecek kazanımları anlattığı toplantıda vatandaşlardan çevrelerini de bilgilendirerek tercihlerini evetten yana kullanmalarını yönünde çalışma yapmalarını istedi. Dişli 16 Nisan’da yapılacak değişikliklerle koalisyonların biteceğini,
hükümetlerin kurulması için beklenen sürenin kısalacağını anlattı.

ŞER ODAKLARINA CEVAP

Güçlü devlet olabilmenin yolunun güçlü ekonomiden geçtiğini anlatan Dişli “Yatırımcı güven ister. Ülkede güven ortamının olabilmesi için siyasi istikrar şart. 16 Nisan’da bizler ülkemizin güvenli geleceğine oy vereceğiz. Vereceğimiz her evet Avrupa’nın ve ülkemizin güçlenmesini istemeyen şer odaklarına cevap olacak. Sandıklarda ne kadar yüksek evet tercihi çıkarsa şer odakları millet
hala devletnin yanında diyecek. Ülkenin önünü açacak sistem değişikliği sonrası  herşey daha güzel olacak” dedi.

ALGI OPERASYONU

Umurbey’de yapılan toplantıda vatandaşlar hayır cephesinin dile getirdiği eleştirileri gündeme getirdi. Genel Başkan Yardımcısı Dişli, muhalefetin özellikle de CHP’nin algı operasyonu yapmaya çalıştığını ifade ederek “18 maddenin içerisinde olmayan açıklamalar yapılıyor. Bizlerin de şaşırdığı yanlış bilgilendirmeler yapılıyor. Sürecin başından beri söylediğimiz bir söz var. Lütfen 18 maddeyi açık okuyun. Okuduğunuzda yapılmak istenen değişiklikte milletin izni olmadan kimse bir iş yapamıyor. Bunu göreceksiniz” dedi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

 

 

3150 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Dişli, Umurbeyli Vatandaşlarla Bir Araya Geldi için 1 yorum

  1. Kozanlı SAFFET dedi ki:

    Sayın vekil laf soylem,s bal kabag.
    Oda biseymi
    FETOCU bi yaknınıs yuzunden bir gecede ulke elden gidecekti.
    2010 anayasa refrdmda FETOYU basimza bela eden dedmmi

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle