Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 17 Ocak 2017 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, Siyaset, üst Haberler

2017 Sakarya’nın yılı olacak

AK Parti’nin ekonomi kurmaylarından Sakarya Milletvekili Şaban Dişli 2017 yılının ilimiz için dönüm noktası olacağını belirterek yatırımların devam edeceğini söyledi.
ALTERNATİFLER ÇOK
AK Parti’nin Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli, Dolar ve Euro’daki dalgalanmaları ve bunun ekonomideki etkileri üzerine açıklamalarda bulundu. Merkez Bankası’nın elinde her zaman çok fazla enstrümanların olduğuna dikkat çeken Dişli, MB’nin döviz kurlarındaki baskıyı azaltmak için her türlü imkanı denediğini söyledi.
YAPISAL REFORMLAR
Dövizin diğer etkilerine bakıldığında ithalat azalır, ihracat ise bir miktar artar diyen Dişli “Burada iç ve dış talebin önemli olduğunu vurgulamak lazım. Biz liradaki değer kaybını kısa vadede rekabet gücünü artıran bir faktör olmakla birlikte kalıcı bir rekabet gücü artışı olarak öngörmüyoruz. Kalıcı rekabet gücü artışı yapısal reformla olur” diye konuştu.
TEDBİRLER ALINIYOR
Dişli şöyle konuştu: “Merkez Bankası piyasalarda gözlenen aşırı oynaklığın yakından takip ediyor. Ekonomik temellerden uzaklaşan sağlıksız fiyat oluşumlarına karşı gerekli tedbirler alınıyor. Bunlar hep Merkez’in nefes almasını sağlayan yaklaşımlardır. Sayın Cumhurbaşkanımız da bu konularda çok hassas. Faizleri yükseltmek yerine, likidite hareketleri üzerinden çalışmalar daha verimli görülüyor”
İZİN VERMEYECEĞİZ
Sakarya ekonomisinin güçlü bir yapıda olduğunu ifade eden Dişli, ilimizdeki şirketlerin dövizdeki dalgalanmalara karşı gerekli pozisyonlarını aldıklarını belirtti. Dişli “Ülkemiz üzerinde büyük oyunlar oynanıyor. Çok şükür hepsini bertaraf ediyoruz. Şimdi de döviz kuru üzerinden planlar var. Tüm tedbirler alınıyor. Onlara fırsat vermeyeceğiz” diye konuştu.

2135 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle