Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 06 Aralık 2017 | Alt Haberler, Eğitim, Gündem, Manşet, Sağlık, Sakarya, üst Haberler

Dilara Artık Yürüyebilecek

Dilara artık yürüyebilecek

Geçtiğimiz yıl Limandere Cumhuriyet Ortaokulu’nda aslen Geyveli Yahya Öğretmenin sırtında beden eğitimi dersine katılması ile ülke gündemine gelen Dilara Kayıkçıoğlu’na yardım eli uzandı. Güvenli Eller Platformu sayesinde Dilara’ya yürüme umudu doğdu.

Aslen Geyve’nin Umurbey köyünden olan beden eğitimi öğretmeni Yahya Celep, geçtiğimiz yıl engelli öğrencisini sırtında taşıyarak beden eğitimi derslerine katılmasını sağlamıştı. Bu davranışıyla Yahya Celep, pekçok dernek ve sivil toplum kuruluşlarınca takdir edilmiş ve ödüllendirilmişti.Bu olay sonrası gündeme gelen Dilara Kayıkçıoğlu’nun durumu için Güvenli Eller Platformu harekete geçti ve İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Rukiye Eker ile iletişime geçti. Sekiz aylık bir tedavi sürecinin ardından Dilara ameliyat oldu. Önümüzdeki hafta alçılarından kurtulacak olan Dilara iki aylık fizik tedavi süreci sonrasında birinci dönem sonunda yürümeye başlayacak.

Dilara Kayıkçıoğlu ve Beden Eğitimi Öğretmeni Yahya Celep sayesinde Limandere Cumhuriyet Ortaokulu ile iletişime geçen Güvenli Eller Platformu ayrıca okulun bilgisayar durumuna da el attı ve önümüzdeki günlerde okula bilgisayar desteği sağlama sözü de verdi. Platform okul bahçesinde uzay çadırı kurarak yakın çevrede yer alan okul öğrencilerine bir günlük uzay eğitimi de verdi. Güvenli Eller Platformu üyeleri İlay Aksoy, Zinnur Özcanlı, Elçin Saygın ve Aysen Eser Cumhuriyet Ortaokulu’na olan desteklerinin süreceğini ve Dilara’nın sağlığına kavuşması adına konunun takipçisi olacaklarını da dile getirdi.

Kaynak: KarasuHaberleri.com

3014 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    © Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
    Reklamı Gizle
    Reklamı Gizle