Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 01 Aralık 2014 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Gündem, Manşet

DİKKAT: KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI BAŞLIYOR

32180Geyve Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aykut Yurt, ticari araçlarda kış lastiği uygulamasının 1 Aralık 2014 tarihinde başlayacağını belirterek sürücüleri lastiklerini değiştirmeleri konusunda uyardı.

Uygulamanın can ve mal güvenliği bakımından önemine değinen Yurt, Haber sitemize  yaptığı açıklamada, kış lastiğinin şehirlerarası karayollarında seyreden ticari araçlarda zorunlu olduğunu kaydetti.

Kış lastiği kullanımının, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nca hazırlanan
yönetmelik ve buna bağlı genelgelerle düzenlendiğini ifade eden Yurt, şunları söyledi:

“Kış lastiğin kullanımı, 8 Kasım 2012 tarih ve 28461 sayı ile Resmi Gazete’de yayınlanan,729c68884bd359ade15d5f163166738a ‘Araçların Yüklenmesine İlişkin Ölçü ve Usuller ile Tartı ve Boyut, Ölçüm Toleransları Hakkındaki Yönetmelik’ ve buna bağlı olarak yayınlanan genelgeler ile düzenlendi. Şehirlerarası karayollarında seyreden; otobüs, minibüs , tanker, çekici, kamyonet ve ‘A türü yetki belgelerine kayıtlı otomobillerde her yılın 1 Aralık ile takip eden yılın 1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği kullanılması zorunluğu getirilmiştir.Takmayanların cezası 519 TL dir. Ticari araç kullanıcılarımızın hem kazaya mahal vermemeleri hem de cezai işleme maruz kalmamaları için biran önce kış lastiklerini taktırmaları gerekiyor. Sürücülerimiz kış lastiğini takmış olmak için lastik kullanmasınlar. Aşınmış, ömrünü tamamlamış lastik kullanmak kazalara davetiye çıkaracaktır. Tüm şoför esnafımızın kazasız belasız bir kış sezonu geçirmelerini diliyorum.”

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

KAR-LASTİGİ-UYGULAMASİ-1 ARALİK-BASLİYOR-

2070 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

DİKKAT: Kış Lastiği Uygulaması Başladı için 1 yorum

  1. Evet değişim şart. artık değişsin….yeteri kadar eskidi 😉

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle