Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 02 Mart 2017 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler

DİKİLEN FİDANLARA ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİ VERİLDİ

Geyve KYK Öğrencileri Sosyal Sorumluluk Projesi Kapsamında yurt bahçesine diktiklere fidanlara şehitlerimizin isimlerini verdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, 21-26 Mart tarihleri arasında kutlanan Orman Haftasında 81 ilde ağaç dikme etkinlikleri düzenledi. Bu kapsam da Geyve Şehit Muhammet Fatih Safitürk  KYK Öğrenci Yurdu öğrencileri, yurt bahçesine diktikleri fidanlara şehitlerin adını verdiler.

Yurtlarda kalan öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmek onları sosyal ve kültürel, sportif faaliyetlerde gelişiminde yardımcı olmak, önemli gün ve haftalarda günlerin önemini belirten faaliyetler yapmak amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte Tepecikler Mahallesinde bulunan KYK yurdu bahçesine dikilen fidanlardan 4 tanesine Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk, Şehit Polis Fethi Sekin, Şehit Asker Ömer Akkuş ve Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in ismi verildi.

Geyve Şehit Muhammed Fatih Safitürk KYK öğrencileri; Şehidimizin ismini taşıyan yurdumuzun öğrencileri olarak bizler sevgili Peygamberimizin, “Kim bir fidan diker veya ekin eker de bundan insanlar ve kuşlar faydalanırsa bunlar onun için hayır ve berekettir” hadisine musaddak olmak, gençlere ağaç sevgisi ve çevre konusunda farkındalık oluşturma amacıyla her zaman bu tip faaliyetlerde varız” diye konuştu.

Hüsamettin ÇAĞLAR-Geyvemedya.com

2546 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle